Komentari 15

Kakva blamaža Srbije: Australci razbili olimpijske prvake! Junak je igrač kojem je majka Hrvatica

3

Ne da su Australci napravili senzaciju protiv aktualnih olimpijskih prvaka, oni su ih razbili! Sjeća li se uopće itko kada je Srbija zadnji puta zabila tri gola u utakmici? Australija je u zadnjoj četvrtini vodila 7-1!

Bruka, blamaža, šamarčina, sramota... Načitat ćete se danas ovakvih naslova kod naših istočnih susjeda. Srbija je, naime, u vaterpolu izgubila od Australije. Rezultat? 8-3!

Australci su, rezultat zaista nije greška, napravili jednu od najvećih senzacija u povijesti olimpijskih turnira. Ma, ne da su je napravili protiv aktualnih olimpijskih prvaka, oni su ih razbili! Sjeća li se uopće itko kada je Srbija zadnji puta zabila tri gola u utakmici?

Tko god se uključio u utakmicu u zadnjoj četvrtini, a na semaforu vidio rezultat 7-1 za Australiju, vjerujte, pomislio da je greška tehničke naravi u pitanju. Međutim, nikakva greška, greške su jedino danas u izobilju radili Srbi, a inače ništa više od samo solidni australski vaterpolisti to pretvorili u jednu od najvećih pobjeda u njihovoj povijesti.

Water Polo - Men's Preliminary Round - Group B - Australia vs Serbia

Bili su Australci u prijašnjim godinama i jači, kvalitetniji, pa i radili ovakva iznenađenja. Sjećamo se i najviše naše utakmice u Barceloni 2013. u četvrtfinalu kada je Richie Campbell u zadnjoj sekundi promašio prazan gol i polufinale s dva metra! Njegov promašaj života. Tada su Australci, uz Campbella, u ekipi imali i najboljeg njihovog vaterpolista Arona Youngera, kasnije i centra Joea Kayesa, no kada su oni odustali, Australci su jednostavno kvalitetom počeli padati.

Hrvatska - Italija 11-14: Prvi poraz za 'barakude' u Parizu, crna serija koštala vaterpoliste
Tucak oštro kritizirao Olimpijske igre: 'Hrana je katastrofa. Treba nam meso, a ne pašteta i sir'

Otišao je i Elvis Fatović s klupe, ali, evo, Australci su opet pokazali svijetu da stižu igrači slične kvalitete. Prije svih, današnji četverostruki strijelac Luke Pavillard, ljevak čija je majka Hrvatica! I koji nije igrao u prvome kolu protiv Španjolske (5-9) jer je morao odraditi suspenziju sa zadnjeg Svjetskog prvenstva u Dohi!? Toga ima zaista samo u vaterpolu... Pa, evo, i da u zadnjoj minuti prvog poluvremena Australija vodi 6-0! Dok u zadnjoj minuti poluvremena Dušan Mandić nije upisao Srbiju na semafor.

U prvom kolu Srbi su na jedvite jade pobijedili Japance 16-15, pritom suci Japanu nisu dosudili čisto isključenje, a za mnoge i peterac, u zadnjim sekundama. Ako su to neki protumačili samo kao odličan dan Japanaca, a jako loš Srbije... Ni blizu. Nešto je trulo u ovoj Srbiji.

No, iako joj sada opasno visi i prolazak skupine (!), nemojte je nikako otpisivati unaprijed. Hrvatska ju je pobijedila u olimpijskoj skupini u Tokiju, pa je kasnije postala olimpijski prvak. Iako, tada su u reprezentaciji Srbije igrale veličine poput Prlainovića, Filipovića, Pijetlovića... Danas takve, izuzev Mandića i Jakšića, nemaju. I to se vidi upravo od Tokija nakon kojega nisu osvojili medalju na velikom natjecanju, a nije baš da je turnira u vaterpolu nedostajalo...