Dalić na velikom natjecanju nikad ranije nije vadio Luku. Mora pripaziti i na govor tijela | 24sata

Komentari 73

Izbornik Zlatko Dalić ljutito je krenuo prema klupi nakon trećeg gola Španjolaca. Sjeo na kraj pa pognuo glavu i nemoćno zurio u pod. Nimalo stimulirajuće za Modrića i društvo

Pljusku upozorenja dobila je hrvatska nogometna reprezentacija na startu Europskog prvenstva u Njemačkoj. Španjolska je s glatkih 3-0 pobijedila Hrvatsku, a posebno boli jedan detalj nakon trećeg gola "furije".

POGLEDAJTE VIDEO: Atmosfera nakon poraza od Španjolske

Atmosfera nakon poraza od Španjolske 00:56

Izbornik Zlatko Dalić ljutito je krenuo prema klupi. Sjeo na kraj pa pognuo glavu i nemoćno zurio u pod. Ta scena neodoljivo nas je podsjetila na onu kad je na klupi Dinama sjedio Nikola Jurčević. Bio je to svibanj 2018. "Modri" su se u Kranjčevićevoj spremali i matematički potvrditi naslov prvaka pa ih je Lokomotiva razbila 3-1.

Nakon te utakmice Jurčević je šutke ostao sjediti na klupi. Pognute glave. Nije mogao vjerovati što se dogodilo. Nakon utakmice jedva je dolazio do riječi. Tjedan dana kasnije na istom stadionu izgubio je od Rudeša 1-0 i odmah dobio otkaz. Na klupi Dinama zadržao se samo 65 dana. Bio je Jurčević, u glavama igrača, bivši već nakon tog poraza od Lokomotive.

Zagreb: Utu?eni Nikola Jur?evi? nakon poraza od Lokomotive Zagreb: Utu?eni Nikola Jur?evi? nakon poraza od Lokomotive

Nedopustiv je takav govor tijela od čovjeka koji nekom kolektivu mora biti neupitni autoritet. Jednom kad vas igrači "namirišu"... Istinabog, nikad Dalić nije bio motivator u smislu da je skakao uz aut-liniju i dizao igrače, ali rijetko smo ga mogli vidjeti u izdanju kao nakon trećeg gola protiv Španjolske.

Nemoćnog. Pognute glave. Loše to izgleda prema van, a zamislite kako je nestimulirajuće izgledalo kapetanu Luki Modriću i ostalima ako su baš u tom trenutku bacili pogled prema izborniku.

Hrvatska uspjela što drugi nisu 16 godina. I svejedno izgubila
Jeličić: Najviše beba rodilo se nakon Oluje i SP-a. Ali sad će opet neki naoštriti tipkovnice

Iznenađenje je bilo i kad je Dalić već u 65. minuti izvadio Matea Kovačića i spomenutog Luku Modrića. Luka je zadnji put u reprezentaciji u nekoj natjecateljskoj utakmici manje igrao u rujnu 2023. Hrvatska je na Rujevici pobijedila Latviju 5-0, a Luka je igrao do 61. minute. "Vatreni" su u tom trenutku imali već 3-0.

Dalić je samo jednom na velikim natjecanjima Modrića vadio prije 80. minute. Bilo je to još na SP-u 2018. protiv Islanda u trećoj utakmici grupne faze. I prije zadnje utakmice "vatreni" su osigurali prolazak pa je protiv Islanda bilo odrađivanje posla. Igrao je Luka do 65. minute.

U polufinalu SP-a 2022. u Kataru Dalić je izvadio Modrića u 81. minuti. Bio je kapetan "vatrenih" iznemogao, a rezultatski je sve već bilo riješeno. "Gaučosi" su već vodili 3-0, a tako je i završilo.

Objasnio je Dalić na presici nakon utakmice da je samo htio sačuvati Modrića i Kovačića nepotrebnih napora, što će reći da se pomirio s porazom do 65. minute. U redu, ali možda je ipak trebalo voditi računa o gol-razlici, koja na ovom turniru nije nevažna.

Italija - Albanija 2-1: Ni najbrži gol u povijesti Eura nije omeo 'azzurre'. Slavili su preokretom
Hrvatska opet na Portugal u nokaut fazi Eura? Evo što kažu prve projekcije osmine finala