Zagreb dobro otvorio utakmicu pa se raspao u drugom dijelu

KIELCE - ZAGREB 30-23 Rukometaši Zagreba novu sezonu Lige prvaka otvorili su porazom na gostujućem terenu u Poljskoj. Sljedeću utakmicu igraju 18. rujna protiv Aalborga

Rukometaši Zagreba otvorili su novu sezonu Lige prvaka gostujućim porazom od Industria Kielcea 30-23 (13-13). Zagreb se dobro držao do posljednjih osam minuta kada se posve raspao.

POGLEDAJTE VIDEO:

Sporne situacije Zagreb-Nexe VIDEO

Domaćin je bolje otvorio susret, poveo je 3-0, pa 6-2. Imali su i 8-4. Međutim, Zagreb je pohvatao konce igre i u 21. minuti je uspio izjednačiti na 10-10. Poljski sastav je pobjegao na +2 (12-10, 13-11), no Zagreb je do kraja poluvremena izjednačio na 13-13.

Zagreb protiv najvećih tragičara prošle sezone otvara LP. U tako teškoj skupini još nije igrao...

Hrvatski prvak je u nastavku prvi put stigao i do prednosti (14-13), nažalost, uslijedilo je poljskih 3-0 za 16-14. Zagreb je ponovo spojio dva gola u nizu za novo izjednačenje (16-16), međutim Kielce uzvraća s "mini serijom" za 19-16. Zagreb se u nekoliko navrata približio na gol zaostatka (21-20, 22-21, 23-22), no u zadnjih osam minuta posve se raspao. Utakmicu je u koris domaćina preokrenuo rezervni golman Kielcea Bekir Cordalija koji je obranio dva sedmerca u ključnim trenutcima kada se "lomila" utakmica. Kod rezultata 23-22, uslijedila je 7-0 serija Kielcea za velikih 30-22.

Platili rekordnu odštetu: Jedan od najvećih talenata hrvatskog rukometa konačno u Zagrebu

Zagreb je tek ublažio poraz za konačnih 30-23.Poljski sastav su do pobjede predvodili hrvatski rukometaš Igor Karačić s pet golova, te Benoit KounkoudDaniel DujshebaevArtsem Karalek i Michal Olejniczak sa po četiri gola. Hrvatski vratar na golu poljskog sastava Sandro Meštrić sakupio je sedam obrana. Kod Zagreba najefikasniji su bili Miloš Kos i Luka Lovre Klarica sa po pet golova, dok su Filip Glavaš i Timur Dibirov zabili po četiri gola. Matej Mandić je imao osam obrana.

Seged bolji od Magdeburga

U drugom susretu večeri Pick Szeged je pobijedio Magdeburg sa 31-29. Mađarski sastav je predvodio hrvatski reprezentativac Mario Šoštarić sa šest golova, dok je Sebastian Frimmel zabio pet golova. Na vratima je sjajan bio Roland Mikler sa 16 obrana. Kod Magdeburga Ingi Magnusson i Philipp Weber zabili su po pet golova. U srijedu je Barcelona na gostovanju pobijedil Kolstad sa 35-30.

Zagreb opet nije imao sreće u ždrijebu Lige prvaka. Podravka također saznala protivnike

Španjolski sastav su do pobjede predvodili Dika Mem sa šest, te Melvyn Richardson s pet golova, dok je najefikasniji igrač u domaćim redovima bio Magnus Sondena sa šest golova. Slavio je i Aalborg pobjedom 38-31 protiv Nantesa.

Thomas Arnoldsen je predvodio danski sastav sa 11 golova, dok je Fabian Norsten imao 11 obrana. Na suprotnoj strani najefikasniji je bio Valero Rivera Folch sa sedam obrana, dok je hrvatski vratar Ivan Pešić imao devet obrana.

U drugom kolu Zagreb će 18. rujna ugostiti Aalborg, a istog dana igrat će i Nantes i Industria Kielce. Dan kasnije sastaju se Magdeburg i Kolstad, te Barca i Pick Szeged.