VIDEO Talijanska obrana poput švicarskog sira. Vargas zabio jedan od najboljih golova Eura | 24sata

Komentari 36

4

U kaznenom prostori bila su čak šestorica talijanskih igrača i četvero Švicaraca, ali nije bilo važno. Talijanski veznjaci jednostavno su pustili Freulera koji je iskoristio poklon i zabio za vodstvo

Italija i Švicarska otvorili su nokaut fazu Europskog prvenstva u subotu u popodnevnom terminu od 18 sati. Švicarci su nakon prvog poluvremena otišli na odmor s prednošću od 1-0 nakon gola Rema Freulera koji je iskoristio nonšalantnost talijanske obrane u 37. minuti.

POGLEDAJTE VIDEO:

Nogometni fanovi na Euru 2024 08:57

Švicarci su ušli u utakmicu puni energije i brzo su se istaknuli kao bolja momčad. Momčad izbornika Murata Yakina mogla je povesti u 24. minuti golom Embola, ali je Donnarumma sjajno pročitao njegove namjere i obranio veliku šansu. Talijanska 'jedinica', međutim, nije mogla spasiti gol u 37. minuti.

Švicarska - Italija 2-0: Prvaci Europe ispadaju već u osmini finala! Presudili Freuler i Vargas

Akciju je 'zakuhao' Ruben Vargas. Mirno je primio dodavanje i razmotrio opcije, a Freuler je sjajno prepoznao prazni prostor i utrčao u kazneni prostor.

Euro 2024 - Round of 16 - Switzerland v Italy

Primio je loptu i rutinski poentirao za vodstvo Švicaraca. Tamo je bilo čak šestorica talijanskih igrača i četvero Švicaraca, ali nije bilo važno. Talijanski veznjaci jednostavno su pustili Freulera koji je iskoristio poklon i zabio za vodstvo.

Vargas skinuo paučinu

Nervoza Talijana pretvorila se u šok i nevjericu na samom početku drugog poluvremena. Talijanski izbornik Luciano Spalletti potrudio se konsolidirati svoje trupe na predahu, ali je Vargas sav taj optimizam ugasio nevjerojatnim projektilom.

Švicarac je primio loptu uz rub šesnaesterca i sjajno je opalio loptu unutarnjim dijelom desne noge. Pogodio je u vrh gornjeg desnog kuta, a taj udarac čak ni nevjerojatni Donnarumma nije uspio obraniti.