Komentari 397

Slaven Belupo - Hajduk 0-2: Dva gola Splićana u šest minuta za odvajanje na vrhu prvenstva

13

SLAVEN BELUPO - HAJDUK 0-2 Hajduk je pobjedom u Koprivnici iskoristio kikseve najvećih konkurenata Rijeke i Dinama te se odvojio na prvenstvenoj tablici na četiri boda prednosti

U susretu 10. kola Supersport HNL-a Hajduk je u Koprivnici pobijedio Slaven Belupo sa 2-0 pobjegavši Rijeci i Dinamu na četiri boda prednosti. Nogometaši Hajduka uspješno su preskočili neugodno gostovanje u Koprivnici iskoristivši kikseve Rijeke i Dinama. Splićani sada imaju četiri boda plusa ispred najvećih rivala.

POGLEDAJTE VIDEO:

Pijani mladić razbio prednji kraj autobusu Slaven Belupa 00:19

Bio je to njihov drugi međusobni susret ove sezone, u prvom ogledu Hajduk je na Poljudu slavio sa 2-1. Domaćin je bolje ušao u susret, u početnim minutama pucali su Ivan Ćubelić i Tomislav Božić, ali neprecizno. U sedmoj minuti Ivan Dolček je umalo iskoristio kiks gostujuće obrane, ali niti on nije bio precizan.

Slaven rasprodao stadion za susret s Hajdukom, na utakmicu dolazi i šef hrvatskih sudaca...

Dva poništena gola u dvije minute, a onda kazna

U 14. minuti Slaven Belupo je postigao pogodak. Međutim, asistent Dolčeka je bio u zaleđu, pa je gol Moldavca Mihaila Caimacova poništen nakon VAR provjere. Dvije minute kasnije ponovo se trese mreža Hajduka. No, Splićane je ponovo spasio VAR. S lijeve strane je ubacio Alen Grgić, a zabio makedonski napadač Ilija Nestorovski koji je bio u zaleđu.

Hajduk je tek nakon pola sata igre došao do daha, prvu priliku "bijeli" su imali u 34. minuti kada je Biukov udarac završio u bloku. Četiri minute kasnije Hajduk je poveo. Ivan Rakitić je ubacio iz slobodnog udarca, a Božić ispred Filipa Uremovića nespretno reagirao pogodivši vlastitu mrežu.

Gattuso uoči Koprivnice ima dvije dvojbe i četiri rješenja, a Pukštas i Sigur u drugom planu
Koprivnica: Slaven Belupo i Hajduk susreli se u 10. kolu SuperSport HNL-a

Korak bliže pobjedi Hajduk je stigao u 44. minuti. Ismael Diallo je pokupio loptu ispred Boseca, koji je ostao ležati na terenu. Lopta je stigla do Biuka, koji se namjestio na desnu nogu i sjajno pogodio donji kut suparničkog gola. Činilo se kako je Diallo nogom zahvatio Bosca po glavi, situaciju je provjeravao VAR presudivši kako je sve bilo regularno.

Momčad Gennara Gattusa je pobjedu mogla osigurati u 47. minuti. Rakitić je ubacio iz kornera, loptu je prenio Anthony Kalik do Zvonimir Šarlije koji je promašio sjajnu priliku.

Ludi provod! Mama Hajdukovog golmana partijala sa Žanamari

U nastavku susreta Hajduk je umrtvio igru, domaćin je pokušavao, ali nije uspio svladati gostujućeg vratara. Najbliže golu Slaven je bio u 87. minuti kada je pucao Ivan Jelić Balta, ali je Lučić obranio.

Statistika utakmica Slaven Belupa i Hajduka.

Na ljestvici vodi Hajduk sa 24 boda, četiri više od Rijeke i Dinama. Slaven Belupo je posljednji s pet bodova.

10. kolo HNL-a 16 sati , Koprivnica
Slaven Belupo
0 : 2
Hajduk
Božić (A.G.) 39', Biuk 45'
90+3'

Kraj utakmice. Hajduk je pobjedio Slaven Belupo 2-0 i tako povećao prednost na vrhu ispred Rijeke i Dinama.

90'

Igrat će se još tri minute nadoknade.

88'

Posljednja izmjena kod Slavena, Šakota mijenja Ćubelića.

87'

Sjajna obrana Lučića. Nestorovski je smirio do Jelića balte koji cilja u donji desni kut, ali spreman je na to bio golman Hajduka.