Komentari 65

Gattuso uoči Koprivnice ima dvije dvojbe i četiri rješenja, a Pukštas i Sigur u drugom planu

2

Kičma momčadi trebala bi biti sastavljena od standardnih igrača: Lučić na golu, Uremović i Šarlija ispred njega, vezni red bi trebali držati Rakitić i Krovinović, a između njih i Livaje u vršku napada trebao bi zaigrati Kalik

Dvojbe koje su mučile Gennara Gattusa uoči zadnje utakmice prije prvenstvene stanke, u kojoj je njegova momčad visoko pobijedila Šibenik 4-0, muče ga i dva tjedna kasnije, uoči gostovanja u Koprivnici (nedjelja, 16 sati). Jedina dvojba za trenera Hajduka pitanje je koga koristiti na bočnim pozicijama, s tim da su to slatke brige jer za svaku mu poziciju konkuriraju barem po dvojica igrača.

Hajduk - Šibenik 01:39

Sve utakmice SuperSport HNL-a gledajte samo na MAXSport kanalu Hrvatskog Telekoma.

Samo je Dominik Prpić ispao iz konkurencije za Koprivnicu zbog ozljede tijekom U-21 utakmice s Grcima. U pitanju je distorzija gležnja s parcijalnom rupturom ligamenta pa bi daroviti stoper trebao propustiti sva četiri prvenstvena okršaja do sljedeće reprezentativne stanke i vratiti se u konkurenciju tek uoči derbija s Osijekom i Dinamom krajem studenoga.

Na toj poziciji Gattuso ima pouzdanog Šarliju, koji je zaliječio ozljedu i već neko vrijeme je u konkurenciji, a zlu ne trebalo tu je i iskusni i pouzdani Elez.

Marko Livaja doveo Hajduk u vodstvo protiv Dinama

Kičma momčadi trebala bi dakle ostati manje-više sastavljena od standardnih igrača: Lučić na golu, Uremović i Šarlija ispred njega, vezni red bi trebali držati Rakitić i Krovinović, a između njih i Livaje u vršku napada trebao bi zaigrati Kalik. Sedam je, dakle, sigurnih, dok bi za bočne pozicije trebali konkurirati najmanje četvorica igrača. U zadnjoj liniji Hrgović i Moufi na desnoj te Melnjak i Diallo na lijevoj strani, a na krilima Durdov i Bamba na desnoj te Biuk i Dajaku na lijevoj strani.

Rijeka: Rijeka i Hajduk sastali se u 8. kolu SuperSport HNL-a

I to je otprilike to, svi koji ne nađu mjesto u postavi od prve minute u konkurenciji su za ulazak u drugom dijelu zbog toga što Gattuso voli rasporediti teret utakmice na veći broj igrača i tako ih držati u fokusu, ali ih i poštedjeti napora kako ne bi došli u situaciju potencijalne ozljede.

Vidjet ćemo je li u stanci Rokas Pukštas uspio vratiti Gattusovo povjerenje, kao i kakav će status imati Niko Sigur, koji je ponovno putovao na okupljanje reprezentacije Kanade, ali nije igrao ni minute, a u Splitu se priključio momčadi svega dva dana uoči puta na utakmicu u Koprivnicu.