LIVE Portugal - Hrvatska 1-2: Prva pobjeda 'vatrenih' protiv jakog Portugala i sjajna najava za EP | 24sata

Komentari 718

28

Naša reprezentacija odigrala je odličnu utakmicu i golovima Modrića i Budimira pobijedila jakog protivnika u gostima. Izbornik Dalić može biti vrlo zadovoljan s ovakvom izvedbom svoje momčadi

Hrvatska nogometna reprezentacija pobijedila je Portugal 2-1 u gostima u posljednjoj prijateljskoj utakmici pred Europsko prvenstvo. Zabijali su Modrić (8') i Budimir (56') za našu reprezentaciju, dok je za Portugal pogodio Jota u 48. minuti. 'Vatreni' su odigrali jako dobru utakmicu, prijetili više od treće najvrijednije reprezentacije Europe i na kraju zasluženo pobijedili.

Statistika Portugal - Hrvatska 1-2

Već u osmoj minuti Modrić je pogodio iz kaznenog udarca kojeg je izborio Kovačić za vodstvo Hrvatske. Prijetili su naši i nakon gola, a u prvom dijelu je briljirao Gvardiol koji se nerijetko ubacivao u samu završnicu napada. Mogla je biti i veća razlika za naše, ali na odmor se otišlo s minimalnom prednošću Hrvatske.

International Friendly - Portugal v Croatia

Odmah je na poluvremenu Roberto Martinez promijenio četiri igrača, a to mu se isplatilo u 48. kada Semedo probija desnu stranu i daje povratnu za Jotu koji pogađa praznu mrežu za 1-1. Ipak, nije dugo trajalo slavlje domaćina, jer Budimir u 56. vraća vodstvo na našu stranu, nakon sjajnog udarca Pašalića koji je zatresao prečku. Portugalci su nakon gola stisnuli i tražili brzo izjednačenje, ali s vremenom je Hrvatska uspostavila kontrolu i smirila utakmicu.

U posljednjih desetak minuta naša je reprezentacija mogla zabiti još koji pogodak, u velikoj prilici se našao Sučić, ali Costa mu je obranio udarac. U svakom slučaju, Hrvatska slavi veliku pobjedu protiv jakog protivnika u gostima i s optimizmom odlazi na Europsko prvenstvo.

VIDEO Modrić zabio jubilarni gol u Lisabonu, a Hrvatska dvaput šokirala Portugal. Ovo su golovi
Sortiranje događaja
90+3'

Kraaaaj!! Hrvatska je prvi put u povijesti pobijedila Portugal! Bravo "vatreni"!

90+3'

Sjajan potez Petkovića izbacio je Vlašića u jako dobru situaciju. Odlučio se na udarac i izborio korner. Još jedna odlična akcija naših!

90+2'

Ovo je bilo opasno! Portugalci su zaprijetili preko Rubena Diasa iz blizine, ali Livaković hvata loptu u ruke.

90'

Igrat će se još minimalno tri minute sudačke nadoknade.

89'

Utakmica se smirila, što odgovara hrvatskoj reprezentaciji. Malo nas dijeli od povijesne pobjede...