Komentari 40

Hrvatska U-21 - Farski Otoci 2-1: Olić u debiju na klupi teškom mukom prekinuo crni niz

25

Izabranici Ivice Olića teže od očekivanog pobjedili su goste golovima Ljubičića iz 39. i Ivanovića iz 89. minute. Za goste je u 93. minuti zabio Nolsoe. Sljedeći utakmicu naša momčad igra protiv Portugala u utorak

Hrvatska U-21 nogometna reprezentacija svladala je u Zagrebu u kvalifikacijama za Euro Farske Otoke 2-1 (1-0), pa je Ivica Olić ubilježio pobjedu u svom prvijencu na klupi reprezentacije.

POGLEDAJTE VIDEO:

Hrvatsku su do pobjede na igralištu Rudeša odveli realizirani jedanaesterci Marina Ljubičića (39) i Franje Ivanovića (89), dok je za goste smanjio Beinir Nolsoe (90+3). Farski Otoci su od 74. minute igrali bez isključenoga Hornija Oreegarda

Olić uoči debija na klupi mlade reprezentacije: Nikola Čavlina je lider i ostaje kapetan momčadi

U 39. minuti nakon prekršaja nad Gabrijelom Vidovićem prvi penal je realizirao napadač LASK-a Ljubičić. Minutu prije kraja gosti rade prekršaj nad Lukasom Kačavendom, a donedavni igrač Rijeke Ivanović pogađa za 2-0. U zadnjim trenucima utakmice Skandinavci su smanjili preko Nolsoea. Prekinut je tako niz od tri utakmice bez pobjede "mini vatrenih" koje su u konačnici i koštale izbornika Dragana Skočića klupe mlade reprezentacije.

Zagreb: Kvalifikacije za Europsko U-21 prvenstvo, Hrvatska - Farski otoci
Čavlina otvoreno: Nisam klinac da mi zvižde svaku utakmicu! A novi trener hoće me promijeniti

Hrvatska U-21 vrsta nakon sedam utakmica ima 16 bodova i drži drugo mjesto s dva boda manje od vodećeg Portugala, kojemu je domaćin u utorak u Karlovcu. Grčka je treća s 14 bodova i utakmicom više, a potom slijede Farski Otoci (7), Bjelorusija (6) i Andora (3).

Kvalifikacije za Euro U-21 17:00 , ŠRC Rudeš
Hrvatska U-21
Ljubičić 39' Ivanović 89'
2 : 1
Farski Otoci U-21
Nolsoe 93'
90+6'

Kraj utakmice. Hrvatska je teže od očekivanog osvarila pobjedu.

90+5'

Još jedna opasnost pred golom Čavline. Pokušali su gosti škaricama, nakon toga je nastao fliper, da bi golman na kraju pokupio loptu.

90+3'

GOL!  Nolsoe se našao sam u kaznenom prostoru Hrvatske i glavom lako pogodio i smanjio vodstvo Hrvatske.

90'

Igrat će se još četiri minute nadoknade.

89'

GOOOL! Udvostručenje prednosti. S bijele točke sada je bio precizan Ivanović. Golman je pogodio stranu, ali nije mogao obraniti precizan udarac novog napadača Union SG-a.