Komentari 91

POLJSKA - HRVATSKA 3-3 “Vatreni” su u ludoj utakmici sa šest golova remizirali s Poljskom u četvrtom kolu Lige nacija i tako zadržali drugo mjesto u skupini

Hrvatska nogometna reprezentacija remizirala je s Poljskom u Varšavi na Nacionalnom stadionu 3-3. Utakmica je za domaćine počela sjajno jer su poveli već u petoj minuti golom Zielinskog. Zatim je uslijedio furiozni protuudar “vatrenih” koji su golovima Sose, Sučića i Baturine preokrenuli rezultat i doveli Hrvatsku u vodstvo 3-1.

Na kraju, “vatreni” nisu uspjeli sačuvati prednost i Poljaci su izjednačili preko Zalewskog i Szymańskog. Hrvatska je završila utakmicu s igračem manje jer je u 76. minuti isključen Dominik Livaković zbog starta na Lewandowskom. Iako smo igrali više od 15 minuta s igračem manje, naši reprezentativci uspjeli su zadržati bod i tako ostati na drugom mjestu skupine A Lige nacija.

POGLEDAJTE VIDEO:

Poljski mediji sramotno napali Livakovića: 'On je bandit i ku...n sin, kaznite ga na dulje vrijeme' 01:02
Jarni: Prolazili su kroz nas kao kroz švicarski sir. Livaković? Da nije Lewandowski u pitanju...

Za Poljake ovaj bod znači prekid crnog niza u kojem su se našli u posljednje dvije utakmice, nakon što su doživjeli dva poraza – prvi od Hrvatske, a drugi od Portugala. Najbolji poljski igrač Robert Lewandowski otvoreno je kritizirao izbornika zbog loših igara, zbog čega je današnju utakmicu započeo na klupi.

Poljski mediji bod su dočekali s oduševljenjem, pa tako portal goal.pl piše: "Poljska reprezentacija pokazala karakter protiv Hrvata u Ligi nacija".

UEFA Nations League - Group A1 - Poland v Croatia

Domaći Sport donosi naslov: "Apsolutno luda utakmica Poljska - Hrvatska! Horor do zadnje minute", uz dodatak da su navijači poljske reprezentacije na Nacionalnom stadionu prošli kroz pravu promjenu raspoloženja.

Hrvatska u listopadu dohvatila željena četiri boda. Mladi sjajni, Livaković nepotrebno isključen!

“Kakva je to utakmica bila! Poljaci su zapečatili dobar start golom, a zatim su u šest minuta primili tri gola. Pred kraj prvog poluvremena Nicola Zalewski smanjio je rezultat na 2-3, a u drugom dijelu Sebastian Szymański izjednačio je na 3-3. Poljska je time zadržala šanse za prolazak u četvrtfinale Lige nacija, no ovisi o rezultatima drugih ekipa. Od 76. minute Poljska je igrala s igračem više, nakon što je Livaković dobio crveni karton zbog brutalnog prekršaja nad Robertom Lewandowskim”, piše Sport.

Također su se osvrnuli na prekršaj Livakovića, koji je isključen iz utakmice.

“Bandit na terenu napao je Lewandowskog”.

Ništa blaži prema Livakoviću nisu bili niti navijači Poljske s komentarima.

"Za ovakve kur*ine sinove treba uvesti veće kazne u Ligi nacija i suspendirati ih na duže vrijeme. Čovječe, igraš u zlatnim gaćama i učiniš tako nešto. Marš van", bjesnio je novinar Goal.pl-a Damian Smyk.

"Livaković je bandit. Nema opravdanja za ovakav potez, mogao mu je slomiti nogu, crveni karton je 10.000 posto zaslužen“, objavio je Tomasz Hatta, urednik sporta na iGol.pl-u.

Poljska - Hrvatska 3-3: Golijada u Varšavi, prvijenci za Baturinu i Sučića, Livaković dobio crveni

Poljski Fakt izašao je s umjerenijim i neutralnijim naslovom: “Sjajne emocije na Nacionalnom stadionu! Šest golova, crveni karton i luda jurnjava Poljaka”.

Hrvatsku sada očekuju sljedeće dvije utakmice Lige nacija koje će se igrati u studenom. Prvu igramo u gostima protiv Škotske 15., a tri dana kasnije u Splitu dočekujemo prvoplasiranu momčad skupine, Portugal.