Komentari 24

VIDEO Ovo je Lewandowski nakon utakmice s Hrvatskom. Novinarima je rekao jednu riječ

Napadač Barcelone u fantastičnoj je golgeterskoj formi ove sezone za klub, a nakon sudara s Livakovićem šepao je u hodniku stadiona u Varšavi. Ipak, čini se da nije ozbiljnije ozlijeđen

Robert Lewandowski (36) punio je stupce poljskih medija uoči utakmice protiv Hrvatske, pisali su o tome kako se navodno posvađao s izbornikom Michalom Probierzom, druga verzija govorila je kako je u pitanju lakša ozljeda zbog koje nije mogao startati, što je potvrdio i sam Probierz. Uveo ga je u 62. minuti, samo šest minuta poslije asistirao je za izjednačenje, a onda je izborio i crveni karton Dominika Livakovića.

Poljski mediji sramotno napali Livakovića: 'On je bandit i ku...n sin, kaznite ga na dulje vrijeme' 01:02

Napadač Barcelone probudio je Poljake u završnici utakmice, a mnogi su bili zabrinuti nakon reakcije na Livakovićev start u 76. minuti. Dominikova desna noga je nakon ispucavanja, kako se čini, završila na desnoj potkoljenici. Jaukao je od bolova, ali se nakon nekoliko minuta pridigao i završio utakmicu.

I dok njegov izbornik nije komentirao kontroverzno isključenje hrvatskog golmana, novinari su pokušali dobiti neku reakciju od samog Lewandowskog. No ni on nije bio raspoložen. Snimili su ga kako prolazi kroz mix zonu vidno šepajući. Na pitanje jednog novinara kako je samo je kratko dobacio: "Dobro".

Iako je u poznim nogometnim godinama, Lewandowski je i dalje stroj za golove i važan kotačić Barcelone koja je nakon devet kola vodeća momčad La Lige. Zabio je 12 golova u 11 ovosezonskih utakmica, a utakmica protiv Hrvatske bila mu je 155. u nacionalnom dresu. Ima 84 gola, što je osmi najbolji učinak u povijesti reprezentativnog nogometa, a treći u Europi nakon Cristiana Ronalda (133) i Romelua Lukakua (85 golova). Luka Modrić uskoro će imati novi dvoboj protiv njega u El Clásicu na Santiago Bernabéuu 26. listopada.