Potpuno drugačije raspoloženje vlada španjolskim i engleskim medijima poslije finala Eura u Berlinu. Dok su Englezi, razumljivo, utučeni i očajavaju, Španjolci ne prestaju s pohvalama prema "furiji"
Pogledajte naslovnice engleskih medija: 'Berlinski pad. Srce nam je slomljeno, bolnije ne može'
Španjolska je u finalu Europskog prvenstva pobijedila Englesku 2-1. Četvrti je to trofej prvaka Europe za "furiju", a njihovi mediji burno su ga proslavili.
"Neuništiva vojska", napis je na velikoj naslovnici španjolske Marce.
POGLEDAJTE VIDEO:
Pokretanje videa...
"Furia" je prva momčad koja je pobijedila sve utakmice na Euru, a kada je riječ o velikim natjecanjima to je uspjelo još samo Brazilu na Svjetskom prvenstvu 2002. u Južnoj Koreji i Japanu.
"Španjolska u slavi", euforično je naglasio As.
Mundo Deportivo naslovnicu je podijelio u dva dijela. Na jednom se nalaze igraći "furije", dok drugi dio zauzima Carlos Alcaraz koji je u finalu Wimbledona pobijedio Novaka Đokovića i tako obranio naslov. Dok je s jedne strane očita euforija, Englezi tuguju i žale. Prvenstvo u Njemačkoj drugi je Euro za redom na kojemu su igrali u finalu i po drugi put izgubili.
"Bolno koliko može biti", samo je jedna od naslovnica engleskih medija.
The Daily Telegraph uz napis "Bol se nastavlja dalje" stavio je fotografiju utučenog Juda Bellinghama i Danija Olma koji slavi naslov.
"Nepodnošljiva napetost, sjajan gol, ali nogomet se ne vraća kući", priše Daily Mail i dodaje kako je Englezima poraz slomio srce.
Iskoristili su tako opjevanu uzrečicu engleskih navijača koji prilikom svakog prvenstva govore kako će se nogomet vratiti kući. Na tako nešto čekaju 58 godina kada su posljednji put podignuli trofej svjetskog prvaka.
"Engleske nade završile su slomljenim srcem", naslovnica je Timesa.
"San je gotov", piše Mirror i dodaje kako su se "tri lava" borila, ali je na kraju Španjolska po četvrti put okrunjena kao prvak.
Najdramatičniju naslovnici ima Star Sport. Oni su se odlučili prizvati i duhove iz prošlosti kako bi opisali što se dogodilo u Berlinu. Poraz su opisali kao "Pad Berlina".