Komentari 16

VIDEO Bivši hajdukovac dobio crveni u drugoj minuti, golijada u režiji Valdasa Dambrauskasa

Bivši hajdukovac Lukas Grgić dobio je crveni karton već u drugoj minuti utakmice između Brage i Rapida, a posljedice je snosio i Dion Drena Beljo, koji je izašao iz igre već u osmoj minuti nakon promašenog 'zicera'

Osijekov krvnik, Zira, doživjela je težak poraz od ciparske Omonije u prvoj utakmici play-offa za ulazak u Konferencijsku ligu. Momčad, koju vodi Valdas Dambrauskas, bivši trener Hajduka i Gorice, pregazila je Azerbajdžance rezultatom 6-0. Podsjetimo, Zira je izbacila Osijek nakon drame u seriji jedanaesteraca. No, protiv Omonije nisu imali šanse. Golove za ciparsku momčad postigli su Khammas (13'), Semedo (34', 70'), Stepinski (45+3', 54') i Costa (60'). Ova pobjeda Omonije najveća je u današnjim utakmicama doigravanja za Konferencijsku ili Europsku ligu.

Valdas Dambrauskas preuzeo je Omoniju u ožujku ove godine, nakon završetka prošle sezone. Litvanski stručnjak vodio je pripreme i prijelazni rok, a do sada je ostvario impresivne rezultate. Ovo mu je peta službena utakmica na klupi Omonije, a momčad je pod njegovim vodstvom ostvarila svih pet pobjeda.

Iako sezona na Cipru još nije započela, Dambrauskas je Omoniju uspješno vodio kroz kvalifikacije za Konferencijsku ligu. U drugom kolu kvalifikacija eliminirali su gruzijski Torpedo Kutaisi s ukupnim rezultatom 5:2, dok su u trećem pretkolu nadigrali mađarski Fehervar s 3:0. Sada su nadomak prolaska protiv Zire, a jedino bi nevjerojatan preokret u Bakuu mogao promijeniti ishod ovog dvoboja.

Chelsea teškom mukom protiv Švicaraca

Jedan od klubova koje ne očekujemo u Konferencijskoj ligi, a još manje u doigravanju, je Chelsea. "Plavci" su na Stamford Bridgeu ugostili švicarski Servette. Prošla sezona bila je za zaborav za londonski klub, a prva europska utakmica protiv švicarskog protivnika nije pokazala značajnu promjenu trenda.

Chelsea je pobijedio 2-0, no gosti su dominirali većim dijelom utakmice i bili bolji protivnik. Novi golman londonske momčadi, Filip Jorgensen, bio je na mukama već u 15. i 22. minuti. Ipak, u drugom dijelu, "plavci" su poveli zahvaljujući Christopheru Nkunkuu, koji je realizirao penal dosuđen nakon prekršaja Jeremyja Fricka.

Konačan rezultat postavio je Noni Madueke, koji je ušao u igru u drugom poluvremenu. Lijepu loptu u prostor poslao mu je Enzo Fernandez, a Madueke je silovitim udarcem desnom nogom "zakucao" loptu u bliži kut golmana. Gosti se nisu predavali te su u 84. minuti ozbiljno testirali Jorgensena, dok je Ouattara u 86. minuti pogodio gredu. Ipak, rezultat se nije mijenjao.

Bivši hajdukovac 'pocrvenio', Beljo izašao u osmoj minuti

Bivši hajdukovac Lukas Grgić dobio je crveni karton već u drugoj minuti utakmice između Brage i Rapida u doigravanju EL-a. Grgić se neoprezno zaletio na protivničkog veznjaka Rodriga Zalazara, nagazio ga je po listu i odmah se ispričao, Ukrajinski sudac Mikola Balakin, međutim, nije imao izbora, pa je bivšem hajdukovcu pokazao crveni karton. Video možete pogledati OVDJE.

Zbog toga je deblji kraj izvukao hrvatski napadač Dion Drena Beljo, također nogometaš Rapida, koji je izašao iz igre već u osmoj minuti radi taktičke zamjene.

Ni Beljo neće pamtiti ovu utakmicu po dobrome jer je u drugoj minuti propustio veliku priliku za gol. Prešao je protivničkog golmana, ali je onda izgubio kontrolu nad loptom, što ga je koštalo rutinskog gola. Video možete vidjeti OVDJE.

Rezultati, Europska liga

• LASK - FCSB 1-1 (Taoui 34 / Miculescu 45+2)
  • Molde - Elfsborg 0-1 (Qasem 15)
  • Viktoria Plzen - Hearts 1-0 (Mosquera 90+6)
  • RFS - Apoel - 2-1 (Kouadio 31, Ikaunieks 45+1 / El Arabi 52)
  • PAOK - Shamrock Rovers 4-0 (Cleary 45+4-ag, Taison 47, Konstantinelias 68, Baba 90+4)
  • Ludogorec - Petrocub 4-0 (Duah 23, Seco 59, Almeida 90+1, 90+4)
  • Maccabi Tel Aviv - TSC Bačka Topola 3-0 (Turgeman 26, Peretz 63, Madmon 83)
  • Lugano - Besiktas 3-3 (Bislimi 34, Steffen 57, Gabriel Paulista 63-ag / Gedson Fernandes 22, 52, Al Musrati 55)
  • Ferencvaros - Borac Banja Luka   0-0
  • Dinamo Minsk - Anderlecht  0-1 (Augustinsson 9)
  • Jagiellonia - Ajax 1-4 (Dieguez 5 / Akpom 10, 61, 69-11m, Godts 28)
  • Braga - Rapid Beč 2-1 (Vitor Carvalho 33, Zalazar 71 / Burgstaller 25)

Rezultati, Konferencijska liga

• Legia - Drita 2-0 (Kramer 56, Gual 83)
  • Pjunik - Celje 1-0 (Buhari 59)
  • Mlada Boleslav - Paks 2-2 (Kinyik 65-ag, Ladra 90+7 / Bode 80, Papp 85)
  • Panevežys - TNS 0-3 (Davies 52, Williams 65, Clark 90+1)
  • Djurgarden - Maribor 1-0 (Nguen 69)
  • FC Kopenhagen - Kilmarnock 2-0 (Diks 77-11m, Falk 90+6)
  • Brann - Astana 2-0 (Myhre 12, Finne 69)
  • Hacken - Heidenheim 1-2 (Rygaard 36 / Conteh 31, Scienza 65)
  • Omonia - Zira 6-0 (Khammas 13, Semdo 34, 70, Stepinski 45+1, 54, Ewadro 60)
  • CFR Cluj - Pafos 1-0 (Korenica 17)
  • Fiorentina - Puskas Academy 3-3 (Sottil 45+3, Quarta 67, Kean 75 / Nagy 9-11m, Soisalo 12, Golla 89)
  • Krivbas - Betis 0-2 (Avila 13, Rodri 62)
  • Rijeka - Olimpija 1-1 (Ivanović 33 / Pedro Lucas 76-11m)
  • Vikingur - Santa Coloma 5-0 (Hansen 30, 90+6, Indimudarsson 53-11m, 78, Vatnhamar 66)
  • Partizan - Gent 0-1 (Gandelman 16)
  • Wisla Krakow - Cercle Brugge 1-6 (Rodado 84 / Minda 8, Somers 11, Ravych 37, Denkey 47, Ouattara 55,
  • Olaigbe 82)
  • Lincoln Red Imps - Larne 2-1 (Gomez 23, Joe 42 / Lusty 15)
  • Klaksvik - HJK Helsinki 2-2 (Fredriksberg 55-11m, Hansson 63 / Erwin 14, 90+2)
  • St. Patricks - Basaksehir 0-0
  • Chelsea - Servette 2-0 (Nkunku 50-11m, Madueke 76)
  • Lens - Panathinaikos 2-1 (Frankowski 4, Said 34 / Ioannidis 53)
  • Sankt Gallen - Trabzonspor 0-0