Na ponovljenom suđenju 13 ljudi je osuđeno, dok je njih petero oslobođeno krivnje. Tužiteljstvo će se žaliti jer je kazna niža od one prvostupanjske
Krvnici s Ovčare dobili su zajedno 193 god. zatvora
Miroljub Vujović osuđen je na 20 godina zatvora za zločine počinjene na Ovčari 1991. godine. Pred Vijećem za ratne zločine Stanko Vujanović, Predrag Milojević, Đorđe Šošić, Miroslav Đanković, Ivan Atanasijević i Saša Radak također su osuđeni na 20 godina, dok su Vujo Zlatar, Predrag Mađarac, Marko Ljuboja, Slobodan Katić i Milorad Pejić oslobođeni optužbi za ubijanja hrvatskih civila na jami Grabovo. Na 15 godina osuđen je Milan Vojinović, na 13 godina Jovica Perić, na devet Nada Kalaba, na šest Milan Lančužanin, na pet godina Goran Mugoša i Predrag Dragović. Trinaest osuđenih ukupno je dobilo 193 godine zatvora. Tužiteljstvo je najavilo žalbu jer je kazna niža od prvostupanjske presude, prenosi HTV. Milan Lančužanin tada je bio osuđen na 20 godina, a sada samo na šest, što znači da može izaći iz zatvora, baš kao i Predrag Dragović, jer im je u kaznu uračunato vrijeme provedeno u pritvoru. Za ubojstva oko 200 zarobljenika optuženi su pripadnici nekadašnje srpske Teritorijalne obrane Vukovara i jedinica iz njenog sastava. Suđenje je ponovljeno jer je 2006. godine Vrhovni sud Srbije ukinuo prvostupanjsku presudu kojom je osuđeno 12 od 14 optuženih ukupno na 231 godinu. Cijeli proces ispočetka je počeo u ožujku 2008. godine.
REAKCIJE VUKOVARACA NA PRESUDU ZA OVČARU
Zdravko Komšić, predsjednik vukovarske podružnice Društva logoraša Hrvatske:
"Presuda optuženicima za Ovčaru u Beogradu jednako je sramotna kao i ona za Mrkšiča i Šljivančanina. Na Ovčari je ubijeno 260 ljudi, a ovi u Beogradu osuđeni su na 190 godina zatvora, a to je ni jedna godina kazne za svakog ubijenog. I ponavljali su im suđenje zato da im mogu umanjiti kaznu i još ih više osloboditi".
Dr. Vesna Bosanac, ravnateljica vukovarske bolnice:
"Od suđenja u Beogradu nije se mogla očekivati pravičnost i pravda. Veću kaznu morali su dobiti bar oni kojima je nedvojbeno utvrđena krivnja i sudjelovanje u masakru".
Danijel Rehak, predsjednik Hrvatskog društva logoraša srpskih koncentracijskih logora:
"Ta presuda nama je smiješna i ne predstavlja nam ništa. Razočarani smo sudom u Beogradu, ali i odnosom hrvatske Vlade i našeg Ministarstva pravosuđa koje se nije uključilo u proces na način da pripreme naše svjedoke za pitanja srpskih tužitelja. Oni su tamo odlazili nespremni, a tužitelji su ih izigrali unakrsnim pitanjima. A i činjenica da su zatvorske kazne dali samo optuženima koji su rođeni u Hrvatskoj također dovoljno govori".