Ma... mutna je voda ovih dana, ko želatina je i topla, bljak, još k tome dodaj turiste, ne hvala, tamo negdje 9, 10 mjesec najbolji.
SH
Stipe H.
14.8.2018.
Odustani
Ljudima nije dosta kopno nego moraju i jadnim ribama zauzimat prostor, ljudskoj pohlepi nema kraja.
Roy Ban
14.8.2018.
Odustani
Jedno od najboljih gibanja...
dr
drazen0307
14.8.2018.
Odustani
"manji rizik od srčanog"? Pa koliko se ljudi srušilo samo tako prilikom izlaska iz mora? Sve su to relativne činjenice
mi
mily
14.8.2018.
Odustani
volim plivati
Zm
Zmar116
15.8.2018.
Odustani
Nekad sam plivao maratone.Preporučam svima..Pogotovo onima koji su skloni debljanju..plivanje će vam izregulirati disanje,a disanje će vam regulirati težinu..Ne
treba pretjerivati..Treba osluškivati tijelo te pojačavati ili smanjivati dozu ovisno o reaskciji organizma...Tko god duže pliva ,naoćale za plivanje postaju obavezan rekvizit...Treba pripaziti na sindrom plivačkog uha,jer jedan dio plivača može imati problema sa tim..Sve skupa vrlo zdravi sport,sa minimalnim ozljedama ,ako se ne ide u krajnosti..Nema te teretane ,kao što vam voda i plivanje mogu napraviti lijepo i oku ugodno tijelo...Tu je i psihićki dio priće..Nitko bolje ne ćisti um od nepotrebnih gluposti kao što ga očisti plivanje za nekih pola sata ili sat vremena provedenih u vodi..
Prikaži još ↓
zo
zorana2
14.8.2018.
Odustani
Vol!im .i ja ali imam fibromilgij!u 😙😊
mrTrobec
14.8.2018.
Odustani
Fantastično,jedina je nevolja ak se utopiš ili te pojede morska psina
Dk
Deaktivirani korisnik
14.8.2018.
Odustani
Jedan od najzdravijih sportova.I za one koji se rekreatino, a i takmičarski njime bave. Aktivira cijelo tijelo, mišiće ekstremiteta, leđa, trbušne.. djeluje na
fleksibilnost, odnosno gipkost. U vodi nema naglih pokreta, ovisno o temperaturi je do 800 puta gušća voda od zraka, te su mišići aktivniji nego inače.Zglobovi i ligamenti pritom nisu pod opterećenjem, te postaju snažniji. Voda kao medium ih osobađa te prilikom plivanja najmanje dolazi do povrijeda, osobito kod oni koji su oštećeni .U biti rade svi mišići, jedino se kod određenih tehnikama i stilova plivanja, mogu ciljano više razviti određene grupe. Također primjenom pogrešnog forsiranja nekim tehnikama tkzv "plivačka ramena".No geralno gledano, doista se razvijaju sve m.grupe i utječu od cirkulacije od disanja pa i na cjelokupno zdravstveno stanje.Pritiskom koji na površini vrši voda potiskuje se krv prema prsima, srce se tome pokušava suprostaviti i kroz taj rad mišića mu se i povećava volumen, frekvencija rada, tijelo dobija na kondiciji i snazi i stabilnije je.Jača vene,respiratorne m. (disanje) te jača,i prokrvljava mišiće zglobova i ligamenata. Sat aktivnog plivanja troši oko 530 Kcal ovisno o stilu.Kod kraula i do 900 , delfina i više itd. Ako netko pliva da ni smršavio,temperatura vode treba biti,ili iznad ili ispod 26 stupnjeva,poradi boljeg postizanja sagorijevanja "masti".U svakom slučaju izuzetno zdrava sportska aktivnost, a o ugodnom osjećaju, oslobađanju napetosti i pozitivnim ionima neću ni govoriti..
Prikaži još ↓
Rafo
14.8.2018.
Odustani
"“Plivajući” u okomitim položajima..." - Nije ispravno reći u okomitom položaju, ispravno je u uspravnom (vertikalnom) položaju. Apsolutni položaji u prostoru s
u vodoravni (horizontalni) i uspravni (vertikalni). Uspravni i vodoravni položaj su MEĐUSOBNO okomiti tj. nalaze se pod pravim kutom.
Prikaži još ↓
Svaki korisnik koji želi komentirati članke obvezan je prethodno se upoznati s Pravilima komentiranja na web portalu 24sata te sa zabranama propisanim stavkom 2. članka 94. Zakona .
Svaki korisnik koji želi komentirati članke obvezan je prethodno se upoznati s Pravilima komentiranja na web portalu 24sata te sa zabranama propisanim stavkom 2. članka 94. Zakona .