Kako je istaknuto, cilj radionice je da sudionici, upoznajući jedan mali segment onoga čime se bave znanstvenici s FER-a, istodobno prepoznaju život znanstvenika i inženjera kao kreativan, raznolik i privlačan
Na FER-u možete kroz zabavu i igru programirati LEGO robote
Programiranje LEGO robota prva je u seriji radionica osmišljenih pod nazivom "TMNTEEN: Kako živjeti znanost i inženjerstvo?", besplatna je i namijenjena uzrastu od 13 do 18 godina, a održat će se u subotu, 24. travnja, na Fakultetu elektrotehnike i računarstva (FER) u Zagrebu.
POGLEDAJTE VIDEO: Dvorac od 500.000 legića
Pokretanje videa...
Voditelj radionice je Tomislav Jagušt, zbog ograničenog broja sudionika na radionici obavezna je prethodna rezervacija na katarina.ivanisin.kardum@tmnt.hr. Radionica će bitii od 16 do 17:30 sati, a snimke radionice bit će naknadno dostupne na YouTube kanalu Tehničkoga muzeja Nikole Tesle, priopćio je u srijedu Tehnički muzej Nikole Tesle.
Objašnjeno je da će posao sudionika biti da, kroz igru i zabavu, sastave jednostavni LEGO robot i 'udahnu mu život', odnosno programiraju ga da izvršava jednostavne naredbe i komunicira s okolinom.
Pritom će se upoznati s osnovnim dijelovima LEGO robota, načinima programiranja i algoritamskim pristupom rješavanju problema te vježbati sposobnost preciznoga praćenja zadanih uputa i suradničke vještine.
Kako je istaknuto, cilj radionice je da sudionici, upoznajući jedan mali segment onoga čime se bave znanstvenici s FER-a, istodobno prepoznaju život znanstvenika i inženjera kao kreativan, raznolik i privlačan.
Voditelj Tomislav Jagušt diplomirao je i doktorirao u području računarstva na FER-u Sveučilišta u Zagrebu gdje je trenutačno docent na Zavodu za primijenjeno računarstvo.
Autorica programa "TMNTEEN: Kako živjeti znanost i inženjerstvo?" je Katarina Ivanišin Kardum, viši kustos pedagog Tehničkog muzeja Nikola Tesla, kaže da je program namijenjen je tinejdžerskoj populaciji i želi pridonijeti zanimanju mladih ljudi za karijeru u znanosti i inženjerstvu.
Interaktivna predavanja/radionice u sklopu programa vodit će stručnjaci s područja prirodnih i tehničkih znanosti. Prva serija radionica na rasporedu je u razdoblju od 24. travnja do 18. svibnja 2021., a sudjelovat će stručnjaci sa Sveučilišta u Zagrebu - FER-a, Geodetskoga fakulteta, Tekstilno- tehnološkoga fakulteta, Arhitektonskoga fakulteta, Botaničkoga vrta PMF-a i Instituta Ruđera Boškovića.
Ovim programom 18. svibnja u Tehničkom muzeju Nikole Tesle obilježit će se Međunarodni dan muzeja ove godine posvećen temi "Budućnost muzeja: oporavak i ponovno osmišljavanje".
Program na Međunarodni dan Muzeja moći će se pratiti direktnim prijenosom uživo putem YouTube kanala Tehničkoga muzeja Nikole Tesle.