Iako su sprave za vježbanje posljednja stvar o kojoj razmišljamo umorni, kraća šetnja ili vožnja biciklom bit će dovoljna da “napuni baterije”
Lagane tjelesne aktivnosti odagnat će zamor i stres
Naporan radni tempo i nedostatak sna najučestaliji su uzroci zamora, tvrde psiholozi Sveučilišta Georgia. Bezvoljnost, manjak energije i pospanost simptomi su od kojih “boluje” svaki četvrta osoba, a najučinkovitiji način borbe protiv zamora lagana je tjelovježba. Iako su sprave za vježbanje posljednja stvar o kojoj razmišljamo dok smo umorni, kraća šetnja ili vožnja biciklom bit će dovoljna da “napuni baterije” i odagna osjećaj umora. Prema istraživanju dr. Tima Puetza, tridesetak minuta lagane tjelovježbe povećat će razinu energije za 20 posto, a za razliku od intenzivnog vježbanja, tjelesne aktivnosti blažeg tempa neće nas dodatno umoriti. Pozitivan učinak tjelovježbe na psihofizički boljitak organizma ne odnosi se isključivo na redovito bavljenje sportom. “Kampanjska” tjelovježba djelovat će trenutačno na otklanjanje simptoma zamora. No želite li problem zamora riješiti u potpunosti, najkorisnija je lagana tjelovježba minimalno triput tjedno.
>>>Obiteljski izleti idealna su prilika da uz zabavu i druženje s voljenima “probudite” duh i tijelo. Dječje igre poput preskakanja užeta i loptanja predstavljaju odličan način brze i učinkovite tjelovježbe.