Komentari 2

Još ima nade: Liverpool gubio pa slavio kod Southamptona

Jurgen Klopp je odmarao čak devetoricu igrača koji su u subotu u finalu FA kupa pobijedili Chelsea, ali Liverpool je uspio okrenuti dvoboj protiv Southamptona i smanjiti zaostatak na bod za Cityjem

U posljednjem susretu 37. kola engleskog nogometnog prvenstva Liverpool je na gostovanju pobijedio Southampton 2-1 i kolo prije kraja smanjio zaostatak za vodećim Manchester Cityjem na jedan bod.

Uoči posljednjih 90 minuta ove sezone Manchester City ima 90, a Liverpool 89 bodova.

U posljednjem kolu u nedjelju 22. svibnja "Građani" će kod kuće igrati protiv Aston Ville, a Liverpool protiv Wolverhamptona. U slučaju istog broja bodova odlučivat će gol-razlika.

Premier League - Southampton v Liverpool

Jurgen Klopp je odmarao čak devetoricu igrača koji su u subotu u finalu FA kupa pobijedili Chelsea, a dvoboj protiv Southamptona nije počeo dobro za goste.

"Sveci" su poveli već u 13. minuti golom Nathana Redmond. Gosti su 14 minuti kasnije izjednačili, a pogodak je postigao Takumi Minamino koji je prošlu sezonu proveo na posudbi upravo u redovima Southamptona.

Pogodak odluke zabio je Joel Matip u 67. minuti nakon ubačaja iz kornera.

Bila je to deveta pobjeda Liverpoola u posljednjih deset međusobnih susreta. Southampton je ostao na 15. mjestu sa 40 bodova.