Znate li da stvarno postoje crne ruže, a da godnolijeri moraju ići u školu? Kuba jedva da ima pristup internetu, a jedini rasplesani semafor je u Lisabonu
Jeste li znali?
I gondolijeri moraju imati školu
Gondolijeri su bili iznimno važni svim stanovnicima Venecije jer je ovaj grad na vodi ispresijecan mnogobrojnim kanalima kojima se prevozila roba i putnici. Danas se gondolama voze samo turisti. Škola za gondolijere jako je skupa, a prima učenike samo kad se netko umirovi.
Crne ruže
Crne ruže postoje, ali su iznimno rijetke. Riječ je o ruži Halfeti koja u proljeće poprima izuzetno tamnu nijansu grimizno crvene, a s dolaskom ljeta postaje crna kao noć. Potječu iz Halfetija na obali Eufrata.
Rasplesani semafor
Jedini rasplesani semafor nalazi se u Lisabonu, glavnom gradu Portugala. "Crveni pješak" na njemu pleše kako bi animirao stvarne pješake i spriječio ih dane prelaze cestu na crveno.
Ineternet na Kubi
Zbog državnog uređenja samo pet posto Kubanaca ima pristup internetu. Kako bi se priključili na svjetsku mrežu, potrebna im je posebna dozvola, a ako nemaju dozvolu, kazniti ih se može i s pet godina zatvora.
Vrijeme se mijenjalo u ratu
Njemačka i Austo-Ugarska prve su promijenile ljetno računanje vremena tijekom 1. svjetskog rata, od 30. travnja do 1. listopada 1916. Primjer je slijedila Velika Britanija od 21. svibnja do 1. listopada 1916. Prvi put ovu ideju je spomenuo Benjamin Franklin 1784.