Tek rijetki hrvatski autori odluče se na ulete u vode znanstvene fantastike, a još rjeđi ulaze u neke podžanrove tog fascinantnog područja literature
Djelo koje povlači nostalgiju, u neki bolji prošli zajednički život
Zanima vas ova tema? Onda pročitajte i ovaj članak: Pregorjeli ste na poslu? To nije samo stvar uma, već okolnosti
Steampunk kao podžanr znanstvene fantastike kao da je rezerviran za viktorijansku englesku i baš zbog toga je pravo osvježenje knjiga “Nebo nad Kaiserlich und Koniglich”. Roman Robija Selana smješten je u Austro-Ugarsku, gdje je Mladen Schwartz izgradio zračni brod, a naša nekadašnja država uskoro je dobila i svoju flotu. I to u Valturi kraj Pule. Svoje mjesto pod balkanskim suncem pronašao je i Nikola Tesla, koji nikad nije otišao trbuhom za kruhom u Ameriku, ali i Slavoljub Penkala. Ljubiteljima alternativne povijesti, a i povijesti kao takve će ovaj roman u izdanju Hangara 7 predstavljati dobrodošlu promjenu okruženja jer napokon se možemo prepustiti mašti i razmišljati o tome kakav bi svijet složio Tesla u svojoj domovini.
Svima dobro poznate lokacije, poput rudnika u Kaknju, dodatno povlače neke nostalgične žice o boljem prošlom život u zajedništvu i čitatelje s ovih prostora mogu dodatno uljuljkati u privid stvarnosti kojim se kleo J. R. R. Tolkien. Nakon šačice stranica postaje vam normalno da Austro-Ugarska ima zračne brodove, da love zračne pirate po nebu iznad Zagreba ili da Tesla normalno radi u Hrvatskoj.
Zanima vas ova tema? Onda pročitajte i ovaj članak: Iskreno odgovorite na 8 pitanja - otkrijte odnos prema životu
POGLEDAJTE VIDEO: #ZAJEDNO24SATA s glumicom Barbarom Rocco:
Pokretanje videa...