Australian Open: Mario Ančić bolji od Karlovića

8

U dvoboju hrvatskih predstavnika u 2. kolu Australian Opena Mario Ančić pobijedio je Ivu Karlovića u pet setova 5-7, 7-5, 4-6, 6-4, 6-3

Sredinom prvog seta Ančić je prvi oduzeo Karloviću servis, poveo je 5-3. Međutim tada Karlović dva puta uzastopno oduzima Ančiću servis, radi seriju od četiri uzastopna gema te rješava set u svoju korist 7-5. U drugom setu je Ančić došao opet prvi do breaka sredinom seta, ali ga je ovaj put uspio i zadržati. U trećem i četvrtom setu jedan je break presudio, oba su završila 6-4, treći za Karlovića a četvrti za Ančića. Do breaka u petom odlučujućem setu Ančić je došao u petom gemu, kod rezultata 2-2, a kasnije je zadržao svoj početni udarac i poboljšao omjer pobjeda i poraza u pet setova na 10-5. Ukupno je ovo bio njihov treći međusobni dvoboj na ATP turnirima i druga pobjeda Ančića. Karlović je u meču odservirao 25 aseva uz postotak prvog servisa 65%. Imao je 49 winnera, 42 neforsirane pogreške, a realizirao je 3 od 6 break lopti. Ančić je s druge strane zabio 8 aseva uz postotak prvog servisa od 64%, imao je 51 winner, 29 neforsiranih pogrešaka i realizirao je 5 od 10 break lopti. Ančićev sljedeći protivnik bit će Francuz Gilles Simon, šesti nositelj turnira, koji je treće kolo izborio lakom pobjedom protiv Španjolca Pabla Andujara 6-4, 6-1, 6-1. Dosad su Ančić i Simon igrali jednom, prošle godine na ATP turniru Masters Serije u Miamiju, gdje je slavio hrvatski tenisač 6-2, 6-7(2), 6-3. Roko Karanušić pružio je na trenutke kvalitetan otpor najboljem tenisaču svijeta Rafaelu Nadalu, ali na kraju je Španjolac došao do uvjerljive pobjede 6-2, 6-3, 6-2 u meču koji je trajao jedan sat i 37 minuta. Karanušić je meč otvorio jako kvalitetno, čvrstim i preciznim udarcima s osnovne linije držao je svoj servis, a na trenutke je efektivno poentirao neobranjivim udarcima. Do prvog breaka Španjolac je stigao u petom gemu i kasnije još jednim breakom potvrdio set. U drugom je setu Karanušić rano izgubio svoj početni udarac, a kod zaostatka 3-4 na servis Nadala imao je nekoliko break-prilika. Međutim, nije ih iskoristio, te je Španjolac uzeo i drugu dionicu igre. U trećem je setu Nadal u šestom gemu breaknuo Karanušića i kasnije još jednim breakom potvrdio ukupnu pobjedu i svoju nadmoć. Nadal je ukupno u meču Karanušiću oduzeo servis šest puta, od ukupno sedam break prilika, što daje fantastičan postotak realizacije od 86%. Hrvatski tenisač, kojem je ovo bio prvi ogled s Nadalom, nije uspio realizirati niti jednu od svojih šest break-prilika U trećem će kolu Nadalov protivnik biti Nijemac Tommy Haas, koji je treće kolo izborio lakom pobjedom protiv Talijana Flavija Cipolle 6-1, 6-2, 6-1.