Komentari 2

Alcaraz slavio i ostao u igri za polufinale završnog Mastersa

4

Mladi, 20-godišnji Španjolac upisao je prvu pobjedu u karijeri na završnim turnirima nakon što je prošle godine kao prvi igrač svijeta morao otkazati sudjelovanje zbog ozljede

Uvjerljivom pobjedom protiv Rusa Andreja Rubljova od 7-5, 6-2 Španjolac Carlos Alcaraz ostao je u igri za polufinale završnog teniskog turnira sezone u Torinu.

Drugi tenisač svijeta slavio je nakon sat i 15 minuta. U prvom setu tenisači su bili sigurni u svojim servis gemovima sve do 11. kada je Alcaraz napravio break i poveo 6-5, a nakon toga je osvojio gem na svoj servis i poveo u meču. U prvoj i sedmoj igri drugog seta Alcaraz je oduzeo servis Rubljovu i nakon prve meč lopte osigurao trijumf.

ATP Finals

Mladi, 20-godišnji Španjolac upisao je prvu pobjedu u karijeri na završnim turnirima nakon što je prošle godine kao prvi igrač svijeta morao otkazati sudjelovanje zbog ozljede. Ujedno je u uvodnom nastupu ove godine izgubio od Nijemca Alexandera Zvereva, što znači da ga u petak čeka odlučujući dvoboj s Rusom Danilom Medvjedevim za plasman među četiri najbolja.

Poraz Dodiga i Krajiceka! U 3. kolu izravan dvoboj za prolaz
Jedan od najboljih na svijetu se pobunio: Treba nešto mijenjati!

Medvjedev, koji je u prvom kolu svladao Rubljova, već večeras može osigurati plasman u polufinale ako savlada Zvereva u dva seta. Isto vrijedi i za Zvereva koji će biti polufinalist ako pobijedi u meču koji počinje u 21 sat.

ATP Finals

U zelenoj skupini nakon dva kola još nisu poznati polufinalisti. Talijan Jannik Sinner, koji je u utorak u tri seta svladao prvog tenisača svijeta Novaka Đokovića, ima dvije pobjede, Srbin i Danac Holger Rune po jednu, a umjesto Grka Stefanosa Tsitsipasa, koji je napustio turnir zbog ozljede, posljednji meč turnira grupnu fazu igrat će protiv Poljaka Huberta Hurkacza.