Komentari 63

VIDEO Poraz Đokovića nakon 19 mečeva! Navijači ga provocirali

Talijan Janik Sinner tako je došao do druge pobjede, a Srbin ima jednu pobjedu i jedan poraz. Đoković još uvijek nije osigurao prolazak skupine

U 2. kolu Zelene skupine ATP Finala koje se odražava u Torinu, Talijan Janik Sinner slavio je protiv Novaka Đokovića sa 7-5, 6-7(5), 7-6(2) nakon više od tri sata igre. Đoković tako nije uspio doći do 20 pobjede za redom. Srbin nije izgubio meč još od finala Wimbledona kada je bolji bio Carlos Alcaraz.

Iako ima dvije pobjede iz dva nastupa, Sinner još nije osigurao prolazak u polufinale, nalazi se na vrhu skupine s omjerom pobjeda i poraza 2-0, a slijede Đoković i Danac Holger Rune sa po 1-1.

Poraz Dodiga i Krajiceka! U 3. kolu izravan dvoboj za prolaz

Đoković je i u svom drugom nastupu u Torinu igrao više od tri sata, i prije dva dana je igrao maratonski meč protiv Runea, tada je 36-godišnji Srbin izašao kao pobjednik, no ovoga puta se nije uspio provući protiv sjajnog 22-godišnjeg Talijana.

Nakon osvojenog prvog seta, Sinner je u dva navrata u "tie-breaku" drugog imao "mini-break" prednosti no nije uspio završiti posao u dva seta i već sada biti u polufinalu. U trećem setu je Sinner poveo sa 4-2, no odmah u sljedećoj je igri ispustio "break" prednosti, ali je odigrao sjajan "tie-break" u kojem je poveo 5-0 i 6-1 te iskoristio drugu od pet vezanih meč-lopti.

U prvom susretu 2. kola Rune je osvojio prvi bod predajom Grka Stefanosa Tsitsipasa. Odigrali su samo tri gema prije nego što je Grk predao zbog ozljede lakta pri vodstvu Danca 2-1.

Tsitsipas predao Runeu zbog ozljede nakon samo tri gema

Umjesto Tsitsipasa u četvrtak će Đokovićev suparnik biti Poljak Hubert Hurkacz kao prva pričuva, dok će u drugom susretu igrati Sinner i Rune.

Ovo je prva pobjeda Sinnera nad Đokovićem, a slavio je pred domaćom publikom. Navijači u Torinu navijali su kao na nogometnoj utakmicu, a posebno su glasno pozdravljali Đokovićeve pogreške. U 11. gemu, pri rezultatu 40-40, Đoković je napravio dvostruku pogrešku,  a navijači su nakon toga počeli jako glasno navijati.

Srbin je zapljeskao publici, a ona je na to uzvratila gromoglasnim zvižducima.

Kako je to izgledalo možete pogledati OVDJE.