plaše ljude binarnima i queerovcima koje nikad u zivotu ni oni ni pastva neće upoznati jer ih je oko 0,01%
Forrest Gump
24.8.2024.
Odustani
a njima na 4500... a dok si imao 1000, njima je bila 2200... jel shvaćaš srazmjer promjene njima vs. nama??? nama digli 20% + pad životnog standarda uvođenjem e
ura i inflacijom za 40%, a sebi digli 120%?
Prikaži još ↓
Forrest Gump
24.8.2024.
Odustani
"Hrvatsku prestigle brojne zemlje koje su joj nekad gledale u leđa
Hrvatska, međutim, nema previše razloga za slavlje. Ispred nje su po kupovnoj moći brojne ze
mlje koje su joj ne tako davno gledale u leđa.
Tako je, recimo, kupovna moć prosječnog građanina Rumunjske lani iznosila 88 posto prosjeka Unije, što je znatno više nego u Hrvatskoj.
I među zemljama kandidatima za članstvo ima država koje su po razini kupovne moći stanovništva danas ispred Hrvatske. Konkretno, riječ je o Turskoj, u kojoj je prosječan građanin lani, prema podacima Eurostata, imao kupovnu moć na razini 80 posto prosjeka EU.
Kada je riječ o Rumunjskoj i Turskoj, dio razloga svakako leži u nižoj razini cijena nego u Hrvatskoj. Pojednostavljeno, prosječan stanovnik Rumunjske ili Turske za svoju plaću, čak i ako je ona manja od prosječne hrvatske plaće, može kupiti više dobara i usluga nego prosječan stanovnik Hrvatske. To ga onda u očima eurostatističara u praksi čini i bogatijim.
Osim sa Slovačkom i Mađarskom, Hrvatska se po razini životnog standarda možda najbolje može usporediti s Grčkom. U toj mediteranskoj zemlji lani je kupovna moć iznosila 78 posto prosjeka Unije, što je Grčku, pokazuju podaci Eurostata, činilo i najsiromašnijom među starim članicama Unije."
Prikaži još ↓
Forrest Gump
24.8.2024.
Odustani
"Ne možemo se uspoređivati ni sa Slovenijom ni s Češkom
No, Hrvatska se po razini životnog standarda ne može uspoređivati ni s baltičkim zemljama, kao ni s Po
ljskom i Češkom, a kamoli sa Slovenijom.
Kupovna moć prosječnog Slovenca lani je iznosila 90 posto prosječne kupovne moći stanovnika Unije, što znači da su naši zapadni susjedi zapravo bili za petinu bogatiji od nas. Razina životnog standarda u Sloveniji je, inače, porasla s 82 posto prosjeka EU 2012. godine na 90 posto prosjeka 2022. godine, pokazuju podaci Eurostata.
Prosječan Slovenac danas je bogatiji čak i od prosječnog Irca, Portugalca i Španjolca, da ne govorimo o prosječnom Grku. Uz to, razina životnog standarda u Sloveniji sve je bliža onoj u Italiji, u kojoj je lani dosezala 99 posto prosjeka Unije."
Prikaži još ↓
Dk
Deaktivirani korisnik
24.8.2024.
Odustani
ide to dobrim smjerom
Forrest Gump
24.8.2024.
Odustani
aha tipično površno sagledavanje domesticus vulgaris 🐑🐑🐑🐑
Svaki korisnik koji želi komentirati članke obvezan je prethodno se upoznati s Pravilima komentiranja na web portalu 24sata te sa zabranama propisanim stavkom 2. članka 94. Zakona .