Vito Košar do svjetskog trona! Dobio trostrukog prvaka svijeta

U borbi za najsjajnije odličje Vitu Košara čekao je trostruki svjetski prvak iz SAD-a Aaron Ortiz (25), no i on je samo morao čestitati hrvatskom borcu koji ga je pobijedio

Preko 1300 natjecatelja iz cijelog svijeta natječu se na Svjetskom seniorskom prvenstvu u tajlandskom boksu u grčkom gradu Patrasu, a mladić iz Hrvatske Vito Košar (23) osvojio je najsjajnije odličje u kategoriji elite seniora do 91 kilograma!

U osmini finala bio je bolji od domaćeg borca iz Grčke, dok je u četvrtfinalu bio bolji od predstavnika Ukrajine. U polufinalnoj je borbi slavio protiv borca iz Kanade čime je osigurao odličje na velikom natjecanju, a znao je da ga u finalu čeka težak izazov.

U borbi za najsjajniju medalju čekao ga je trostruki svjetski prvak iz SAD-a Aaron Ortiz (25), no i on je samo morao čestitati hrvatskom borcu koji ga je pobijedio i okitio se titulom svjetskog prvaka.