Komentari 9

VIDEO Zapaljen bolid, krš i lom u Australiji! Verstappen slavio, Hamilton se vratio na postolje

Nizozemac nije najbolje startao, ali potvrdio je dominaciju protiv vozača Mercedesa i Alpinea. U Australiji je utrka završena pod sigurosnim automobilom, a Sainz je izvukao deblji kraj

Max Verstappen pobijedio je na Velikoj nagradi Australije, treće utrke Svjetskog prvenstva Formule 1 koja je imala čak tri ponovljena starta zbog izlijetanja i sudara na stazi u Melbourneu, a vozači su u cilj ušli pod sigurnosnim automobilom.

- Da, bio je nered, ali preživjeli smo i pobijedili. Naravno, to je najvažnije - kazao je Verstappen nakon 36. pobjede u karijeri.

Nizozemci slave titulu Verstappena VIDEO

Iza vozača Red Bulla smjetio se Britanac Lewis Hamilton, što mu je prvo pobjedničko postolje u zadnje četiri utrke. Treći je bio Fernando Alonso u Aston Martinu. Legendarni Španjolac 101. put stao je na pobjedničko postolje.

Verstappen je na startu pao iza vozača Mercedesa, ali je u 12. prestigao Hamiltona i vratio se na čelo.

- Nisam očekivao da ću biti drugi, jako sam zahvalan zbog toga. Sjajno je da se u ovom trenutku sezone borimo s Astonom - kazao je Hamilton.

Formula 1 postala je šou koji se čini namještenim. Vodi u apsurd

Verstappenovo pretjecanje pogledajte OVDJE.

U moru izlijetanja prvi je u trećem krugu bio Charles Leclerc. Georgeu Russellu se u 18. zapalio motor. A onda je tri kruga prije kraja počeo kaos.

Australian Grand Prix

Leclercovo izlijetanje pogledajte OVDJE, a Russellovo OVDJE.

Prvo je Kevin Magnussen iz Haasa udario u ogradu i ostao bez gume, što je značilo i drugu crvenu zastavu.

Magnussenovo izlijetanje pogledajte OVDJE.

U ponovljenom startu krug prije kraja Carlos Sainz zabio se u Alonsa i zaradio pet sekundi kazne, što ga je na koncu bacilo s četvrtog na 12. mjesto. Izbacila su se i dva Alpineova bolida.

Ponovljeni start i sudare krug prije kraja pogledajte OVDJE.

Max Verstappen na koncu je povećao bodovnu prednost pred momčadskim kolegom Sergijem Perezom, koji je bio peti, na 15 bodova. Alonso je treći s 24 boda zaostatka. Prvenstvo se nastavlja Velikom nagradom Azerbajdžana za četiri tjedna.