Komentari 123

VIDEO Pogledajte kako je Barca deklasirala Real usred Madrida

REAL - BARCELONA 0-4 Velebni El Clasico ispunio je sva očekivanja. Lewandowski, Yamal i Raphinha uništili su 'kraljeve' za koje je u drugom dijelu igrao Luka Modrić. Barca je sada na plus šest

Stroj Hansija Flicka gazi sve pred sobom. Doslovno sve. Nakon demonstracije sile protiv Bayerna u Ligi prvaka kada je Barcelona slavila 4-1, 'blaugrana' je istu silu pokazala i protiv najljućeg rivala u velebnom El Clasicu. Katalonci su u 11. kolu La Lige deklasirali Real u Madridu 4-0 i pobjegli mu na šest bodova razlike.

Luka Modrić ušao je u 63. minuti pri rezultatu 2-0 za Barcu, no nije puno donio igri očajnog Reala već se utopio u sivilo ostatka momčadi.

Statistika Real - Barcelona

Barca je demolirala Reala u drugom poluvremenu, nakon što je "kraljevski klub" dominirao u prvom dijelu, ali nije iskoristio svoje prilike. Posebno se u promašajima isticao Kylian Mbappé, kome je ovo bio prvi El Clasico, a poništen mu je i gol zbog zaleđa.

Real je načeo Lewandowski s dva gola u 54. i 56. minuti nakon dodavanja Marca Casadea i Alexa Baldea. Mbappé je potom imao još dvije šanse, ali je oba puta pobjednik bio Barcin vratar Inaki Pena. Francuz je u 66. minuti zabio još jedan gol, ali opet poništen zbog zaleđa. Mogao je Lewandowski zabiti i hat-trick, ali je tek u 66. minuti iz blizine pogodio stativu. Mlada zvijezda Lamine Yamal potom je dovršila posao za "blaugranu" kada je iz blizine u 77. minuti poslao loptu pod gredu. Raphinha je u 85. minuti postavio konačan rezultat.