VIDEO Nezapamćeni kiks suca: Krivo računao bodove na meču legendarnog Stana Wawrinke

3

Bernardes je ATP-ov sudac od 1992. godine, a već je ranije najavio kako će mu ovo biti posljednja godina u suđenju. Wawrinka nije ni trznuo, kao i cijeli njegov stožer na tribinama...

Nevjerojatan kiks suca dogodio se na važnom teniskom Masters 1000 turniru čiji je domaćin Šangaj. Legendarni švicarski tenisač Stanislas Wawrinka (39) ispao je od Flavija Cobbollija (22) koji ga je pobijedio nakon nezapamćene pogreške suca Carlosa Bernardesa.

Igrao se treći set u meču koji je završio 6-7 (6), 7-6 (4), 6-3 za Talijana. Wawrinka je servirao u drugom gemu i osvojio prvi poen, dok je Cobolli osvojio idući nakon što je Švicarac poslao loptu u mrežu. Tada je sudac Bernardes na glas pročitao rezultat 0-30 za Cobollija, iako je prethodno ispravno proglasio rezultat 15-0 za Wawrinku.

Tennis - Men's Singles First Round

Wawrinka je zatim osvojio poen za 15-30, iako je zapravo trebao voditi 30-15, a Cobolli je zatim osvojio poen za 15-40 prije nego što je iskoristio prvu break loptu i prvi te jedini put u meču uzeo protivnikov servis.

Talijanska tenisačica potezom sve šokirala! 'Nisam bježala od zakona, a tenis mi je dosadio'

Pravi rezultat trebao je biti 30-40, ali su svi na terenu jednostavno zaboravili reagirati. Wawrinka nije ni trznuo, kao i cijeli njegov stožer na tribinama. Cobolli, i ako je znao što se događa, nije reagirao, a sudac Bernardes nije bio svjestan svoje pogreške.

Velike promjene u Davis Cupu! Pogledajte što se sve mijenja

Bernardes je ATP-ov sudac od 1992. godine, a već je ranije najavio kako će mu ovo biti posljednja godina u suđenju. Cobolli je izborio treće kolo Mastersa u Kini gdje će ga dočekati Novak Đoković, koji je izbacio Alexa Michelsena.

Snimku bizarnog prekida pogledajte OVDJE.