Obavijesti

Lifestyle

Komentari 2

Video igrice krivci za nasilno rješavanje problema kod djece

Video igrice krivci za nasilno rješavanje problema kod djece
1

Ljubitelji video igara su toliko uronjeni u virtualni svijet da se u realnom životu ponašaju kao akteri video igre ili se koriste tehnikom iz igre za rješavanje problema

Igrači video igrica prenose iskustva s ekrana u stvarni svijet i koriste nasilje kako bi riješili svoje probleme, otkriva zajednička studija Sveučilišta Nottingham Trent i Sveučilišta Stockholm provedena na 42 ispitanika u dobi od 15 do 21 godine. 

Fenomen prijenosa igre u stvarni svijet karakterizira zamjena stvarnosti sa svijetom igara. Naime, ljubitelji video igrica su toliko uronjeni u virtualni svijet da se u realnom životu ponašaju kao da su akteri video igre ili žele koristiti tehniku iz igre za rješavanje stvarnih problema. 

U nekim slučajevima te su misli bile popraćene refleksima, kao što je klikanje gumba na upravljaču, dok upravljač nije bio u njihovim rukama, a svoje su misli vizualizirali u obliku izbornika igre, potvrđuje istraživanje.  

- Trend igranja video igara ukazuje na to da intenzivno igranje može dovesti do negativnih psiholoških, emocionalnih i bihevioralne posljedica, a ogromne posljedice će osim samih igrača, osjetiti i roditelji, političari te stručnjaci za mentalno zdravlje koji su odgovorni za razvoj djeteta - ističe voditelj studije Mark Griffiths. 

Igre na sreću mogu izazvati ovisnost. 18+.
Sve što je bitno, na dohvat ruke
Skini aplikaciju za najbolje iskustvo portala. Čitaj, komentiraj i budi uvijek u toku s najnovijim vijestima.
Komentari 2
Osam činjenica o nevjeri: Tko, zašto i kako postaje varalica
MANJE POZNATO

Osam činjenica o nevjeri: Tko, zašto i kako postaje varalica

Preljubnici su najčešće zadovoljni svojim odnosom, ako žena vara to je češće kraj odnosa, a većina varalica će uslijed afere sve češće voditi ljubav i s partnerom