VIDEO City primio četiri komada na početku priprema i izgubio

Joško Gvardiol i Mateo Kovačić nisu sudjelovali u prvoj utakmici američkih priprema za prvaka Engleske u Sjevernoj Karolini. Celtic je pobijedio 4-3

Manchester City i Celtic, engleski i škotski nogometni prvak, nalaze se na američkoj turneji te su u noći s utorka na srijedu, po srednjeeuropskom vremenu, odigrali prijateljsku utakmicu u kojoj je Celtic pobijedio 4-3.

Manchester City je u tom susretu bio bez svojih reprezentativaca koji su nastupili na nedavnom Europskom prvenstvu pa tako u ovom susretu nisu sudjelovali ni hrvatski igrači Joško Gvardiol i Mateo Kovačić.

Na poluvremenu je Celtic vodio 3-1 nakon što je Nijemac Kuehn postigao dva, a Japanac Furuhashi jedan pogodak. Jedini strijelac za Manchester City bio je Bobb. U uvodnom dijelu nastavka Manchester City je stigao do izjednačenja nakon što su zabijali Argentinac Perrone u 46. i Norvežanin Haaland u 57. minuti.

Pogodak za 4-3 i pobjedu Celtica postigao je Luis Enrique Palma, nogometaš iz Hondurasa, u 68. minuti. Manchester City će na američkoj turneji odigrati još tri utakmice, protiv Milana 28. srpnja u New Yorku, Barcelone 31. srpnja u Orlandu i protiv Chelseaja 3. kolovoza u Columbusu.