Vekić ispala u 2. kolu Wuhana

Vekić je u meču napravila devet dvostrukih grešaka, imala je samo 46 posto prvog servisa i sedam je puta gubila svoj servis

Najbolja hrvatska tenisačica Donna Vekić (WTA 18.) zaustavljena je u srijedu u drugom kolu teniskog WTA turnira u Wuhanu. Nakon dva i pol sata igre bolja od nje je bila tenisačica iz Kazahstana, 35. na WTA ljestvici, Julija Putinceva sa 6-4, 3-6, 6-4.

Osječanka je u izgubila prvi set u kojem joj je Putinceva dva puta uzela servis. U drugom setu je Vekić izjednačila, no u trećem je setu u čak četiri puta izgubila svoj početni udarac što je na kraju i odlučilo dvoboj.

Vekić je u meču napravila devet dvostrukih grešaka, imala je samo 46 posto prvog servisa i sedam je puta gubila svoj servis, dok ga je suparnici uzela šest puta. To je bio njihov peti međusobni ogled i treća pobjeda kazahstanske tenisačice.