Komentari 290

Real Madrid - Dortmund 2-0: Modrić šesti put europski prvak! Carvajal i Vinícius riješili finale

29

Iako "kraljevski klub" nije briljirao, naročito u prvom poluvremenu, na kraju zasluženo slave 15. europski naslov. Kapetan "vatrenih" izjednačio se s Gentom na vrhu liste igrača s najviše titula europskog prvaka

Real Madrid pobijedio je Borussiju Dortmund 2-0 u finalu Lige prvaka na Wembleyu. Za "kraljevski klub" zabijali su Carvajal u 74' i Vinícius Júnior u 83., a Luka Modrić ušao je u igru u 86. minuti. Hrvatski kapetan izjednačio se s Pacom Gentom kao igrač s najviše osvojenih titula prvaka Europe; sada po šest trofeja imaju Gento, Modrić, Nacho, Carvajal i Kroos

POGLEDAJTE VIDEO

Ludnica u Madridu: Real proslavio čak 36. titulu prvaka, navijači skandirali Luki Modriću 00:59

Borussia Dortmund bolje je ušla u dvoboj i u prvom poluvremenu imali su niz prilika i dobrih situacija. Prijetili su Adeyemi i Füllkrug u nekoliko navrata, ali Courtouis je bio raspoložen na golu Reala. U drugom poluvremenu Real je izgledao znatno bolje, prijetio preko Kroosa iz slobodnog udarca i Bellinghama, a onda i poveo u 73. golom Carvajala nakon kornera Kroosa. Borussia se raspala primljenim pogotkom, a Real je utakmicu "ubio" drugim golom, zabio je Vinícius Júnior u 83. za konačnih 2-0.

Champions League - Final - Borussia Dortmund v Real Madrid

Real Madridu je ovo rekordni 15. naslov prvaka Europe, a posljednji put su finale izgubili daleke 1981. S druge strane, "crno-žuti" su na ovom terenu izgubili finale Lige prvaka prije 11 godina od Bayerna i ostali na jednoj osvojenoj Ligi prvaka u povijesti.

Sortiranje događaja
96'

Kraj utakmice na Wembleyu! Real Madrid je po 15. put prvak Europe, a Luka Modrić osvaja šestu titulu! Čestitke!

90+4'

Lucas Vasquez ulazi u igru, a izlazi Vinícius Junior, uz zvižduke navijača Borussije Dortmund.

90'

Igrat će još pet minuta na Wembleyu.

90'

Éder Militão ulazi u igru, a Rodrygo izlazi.

87'

Ništa od gola Füllkruga, pomoćni sudac je dignuo zastavicu i signalizirao zaleđe. Ostaje 2-0 za Real Madrid.