Gradovi u Hrvatskoj svake godine provode preventivnu dezinfekciju, dezinsekciju te deratizaciju, sukladno Zakonu o zaštiti pučanstva od zaraznih bolesti
Uselili su vam se neželjeni podstanari? Ne gubite vrijeme!
No, to nekada nije dovoljno te je potrebno dodatno angažirati stručnjake za borbu s “neželjenim gostima“, kao što su miševi, štakori, mravi i žohari. Cijene DDD usluga (dezinfekcija, dezinsekcija i deratizacija) razlikuju se s obzirom na vrstu objekta koji se čisti. Prosječna početna cijena po stanu je oko 140 kuna, a moguće je dobiti i nižu cijenu ako se čisti veći broj stanova. U tom slučaju probajte se dogovoriti s predstavnikom stanara zgrade kako bi čišćenje platili iz zajedničke pričuve.
Možete birati između klasične deratizacije i humane, gdje se uklanjaju zamkama
- Kada se borite s insektima najbolje je očititi cijelu zgradu. Ako to nije moguće, dobro je barem očistit zajedničke prostorije te ventilacijske otvore jer štetočine to koriste za kretanje po zgradi - objasnili su u Sanitaciji d.d. iz Zagreba. Ako se “borite” s glodavcima postoje dvije opcije. Možete se odlučiti za tzv. humanu deratizaciju gdje se glodavci iz vašeg prostora uklanjaju zamkama i kavezima bez stradavanja.
Prosječna početna cijena DDD usluga je oko 140 kuna po stanu
Ako se odlučite za klasičnu deratizaciju ovlašteni stručnjak glodavce će eliminirati korištenjem otrovnih mamaca ili mehaničkih klopki. - Šteta koju uzrokuju glodavci nije samo ekonomska već je i zdravstvena obzirom na činjenicu da su glodavci prirodni rezervoari i prijenosnici zaraznih bolesti - kažu u Sanitaciji. Također, europski standardi nalažu da se pri deratizaciji moraju koristiti mamci i sredstva deklariranog porijekla u izvornom pakiranju. Stoga koristite usluge tvrtki koje imaju ISO standarde u poslovanju.