Znanstvenica Lynette Jones s MIT-a proučavala je osjetljivost kože na vibracije te gdje smo najosjetljiviji. Dizajnirala je pojas koji bi se mogao koristiti i za navigaciju
Upute navigacije budućnosti mogli bi osjetiti na svojoj koži
Trebamo li skrenuti na raskrižju, GPS uređaj u našim automobilima reći će nam gdje da skrenemo i pokazati tu informaciju na karti, no u budućnosti bi mogli i na vlastitoj koži osjetiti trebamo li skrenuti ili se zaustaviti.
Vibracije s uređaja koji bi mogli nositi mogle bi pulsiranjem davati upute, a osim što se eliminira potreba za kartama, koje ometaju vozače, ovo izbjegava dva najčešća načina za prikaz informacija kako bi se prilagodili ljudima s poteškoćama u vidu i sluhu.
Znanstvenica Lynette Jones s MIT-a odlučila je proučavati osjetljivost kože na vibracije, gdje smo najosjetljiviji te kako osjećamo dodire. Dizajnirala je pojas koji koristi malene motore, slične onima koji vibriraju u mobitelima, te senzore koji prate vibracije dok putuju preko kože ljudi. Testirala je senzore na rukama, podlakticama i bedrima. Otkrila je kako ljudi škakljanje osjećaju dalje, no što se prenose vibracije, no motore su osjećali tri puta dalje. Uz to, otkrila je i kako su se vibracije s motora na rubu pojasa osjećale intenzivnije od onih u centru.
Ovo istraživanje moglo bi pomoći dizajnerima u razvoju najbolje konfiguracije motora, ovisno o tome gdje bi se neki uređaj nosio. Takvi uređaji mogli bi davati puno više informacija od samih uputa. Različite vibracije mogle bi davati slijepima znak da uspore ili da je ispred njih neka prepreka, piše Discovery News.