Od 24 zemlje u srednjoj i istočnoj Europi, Hrvatska ima 6. najnižu stopu piratstva, no stavi li se ta stopa među zemlje EU, stopa hrvatskog piratstva je 8. najviša
Svaki drugi program instaliran u Hrvatskoj u 2011. je piratski
BSA (Business Software Alliance) izvijestio je kako je 70 posto računalnih korisnika u Hrvatskoj priznalo da nabavlja piratski softver, a u studiji za prošlu godinu stoji da je 53 % softvera piratsko. Kako se navodi, komercijalna vrijednost piratstva iznosi 380 milijuna kuna. Od 24 zemlje u srednjoj i istočnoj Europi, Hrvatska ima 6. najnižu stopu piratstva, no uzme li se ta stopa u zemlje EU, kamo ćemo ući 2013., stopa piratstva je 8. najviša.
Andrej Matijević, glasnogovornik BSA, izjavio je da softversko piratstvo traži usklađenu javnu edukaciju i snažnu provedbu zakona. Navode kako vjeruju da svojim kampanjama mogu pridonijeti podizanju svijesti o pitanjima urednog licenciranja i upravljanja softverskom imovinom.
Na globalnoj razini, piratstvo na tržištima u razvoju znatno je raširenije od razvijenih tržišta, 68 u odnosu na 24 posto u prosjeku. Ističe se i kako je globalna komercijalna vrijednost nelicenciranog softvera narasla na 340 milijardi kuna.