Novi i neplanirani izgled stropa Jelušićima se svidio pa su odlučili ostaviti industrijski look dnevnog boravka. U podrumu je situacija obrnuta. Više očekujte u nedjeljnoj video reportaži
Novi i neplanirani izgled stropa iskoristili za industrijski look
Strop u dnevnom boravku obitelji Jelušić posljedica je «greške» prilikom izvođenja, točnije, prilikom sušenja betonske međukatne konstrukcije. Naime, oplate koje su pridržavale betonski strop su se preko noći natopile kišom i na mokrom betonu ostavile neravnine.
Novi i neplanirani izgled stropa Jelušićima se svidio pa su odlučili ostaviti industrijski look dnevnog boravka. U podrumu je situacija obrnuta. Kako bi sakrili instalacije i odvodne cijevi, te prigušili zvuk koji dolazi iz cijevi prilikom odvodnje, odlučili su spustiti strop.
Fermacell spušteni stropovi se ugrađuju u novogradnji kao i kod sanacije starih postojećih objekata gdje su visoki zahtjevi zvučne izolacije i protupožarstava. U spuštene stropove mogu se ugraditi elektro instalacije, zvučnici, ventilacija i indirektna rasvjeta koja pridonosi ugodnoj atmosferi u prostoru. Prostori s iznimno visokim stropovima izgledaju atraktivno, no stanovanje u takvim prostorima može imati nedostatke.
Prije svega, takve je prostore teže zagrijati, jer sva toplina uvijek ide prema gore. Ukoliko ima dovoljno prostora, spušteni stropovi su izvrsna zvučna izolacija, pa je topot ili buka koja dolazi iz vodovodne cijevi znatno smanjena. Fermacell spušteni stropovi imaju veliku vatrootpornost, pa se ugrađuju i u sigurnosne mjere, posebice u poslovne prostore ili prostore s većom opasnošću od požara.
Kako su Jelušići u svom interijeru zamislili lustere, željeli su biti sigurni da njihov strop može podnijeti veća opterećenja. Na ploči debljine 12,5mm jedna kuka za suhomontažne stropove može izdržati 22 kg ovješenog opterećenja.
Mogućnosti oblikovanja stropa su mnogobrojne, a uz kreativnost i kvalitetnu izvedbu mogu postati zanimljiv dio interijera koji plijeni pažnju.