Institut za razvoj i inovativnost mladih kreće s projektom Junior Engineer Academy u strukovne srednje škole. Za projekte su dobili potporu njemačke zaklade Deutsche Telekom Stiftung, a uključen je i Hrvatski telekom
Nenad Bakić: I u strukovne srednje škole uvodimo robotiku
Bez STEM obrazovanja nema dobrog pravnika, doktora, ali i antropologa. Svatko u 21. stoljeću mora znati osnove programiranja, rekao je Nenad Bakić, predsjednik Instituta za razvoj i inovativnost mladih (IRIM) na predstavljanju novog projekta Junior Engineer Academy, u utorak u Zagrebačkom inovacijskom centru na Zagrebačkom velesajmu.
Junior Engineer Academy je prvi projekt zaklade Deutsche Telekom Stiftung koji se izvodi izvan njemačkih granica.
- Cilj nam je da sve škole budu pod STEM edukacijom jer je digitalna pismenost uvjet za ulazak u suvremeno društvo - istaknula je Sandra Heidemann iz zaklade Deutsche Telekom Stiftung. Nina Išek, predstavnica Hrvatskog telekoma koji je partner projekta, kazala je kako je zahvalna što sudjeluju u ovom važnom projektu.
Odabrano je 15 srednjih škola
- Oprema je stajala 50.000 eura, što je izrazito jeftino za ovu vrstu projekta - pojasnio je Bakić i nastavio da je u projekt je izabrano 15 srednjih strukovnih škola iz cijele Hrvatske koje će biti opremljene naprednim "Internet of Things" kompletima elektronike i 3D printerima, te novčanim donacijama. Ističe da su kriteriji za izbor škola bili njihova kvaliteta nastave, iskustvo u radu na projektima i velika motivacija.
- Škole će dobiti svu potrebnu opremu, a nastavnici edukaciju, koja je započela danas u prostorijama IRIM-a. Projekt se bavi temama robotike, projektiranja i programiranja. Cilj nam je unaprjeđenje strukovnih škola - kaže Bakić.
VIDEO Revolucija u Novskoj: Dobit ćemo ozbiljan fakultet za gaming i arenu za e-sport
Škola mu dala da kemiju sluša s višim razredima: 'Naš Ronald rođeni je talent za kemiju...'
Lucija (14) je napravila veliko istraživanje o STEM-u: Mi mladi trebamo paziti čemu vjerujemo