Prvi projekti krenuli su u u knjižnicama u Sisku i Bjelovaru, a projekt se dosad proširio na cijelu Hrvatsku. Na posuđenim micro:bitovima djeca i odrasli upoznaju se s osnovama programiranja
Micro:bitovi stižu i u knjižnice tako da budu dostupni svima
Knjižnice su mjesta znanja i jedan od najboljih dijelova društvene infrastrukture te prilika da se dopre do djece koja nemaju pristup novim tehnologijama u školama.
No ovo je način i da se dopre do odraslih koji mogu shvatiti kako je lako steći nove vještine, moto je najnovijeg projekta Instituta za razvoj i inovativnost mladih (IRIM).
Sutra je posljednji dan indiegogo kampanje kojom IRIM prikuplja novac za opremanje 100 hrvatskih knjižnica micro:bitovima jer, ističu, danas je usvajanje digitalnih vještina presudno za sve koji žele biti ravnopravni građani 21. stoljeća.
“Pokret Croatian Makers došao je do 80.000 djece u Hrvatskoj kojima nizom projekata nudi priključak do suvremenosti. Jer budućnost je stigla, samo nije ravnomjerno raspoređena. Već dulje nam je cilj dovođenje tehnologije u škole i obitelji. Knjižnice su mjesta znanja i jedan od najboljih dijelova naše društvene infrastrukture. Pomozimo im da digitalne kompetencije dovedu do djece koja ih nemaju u školi”, navodi se u pojašnjenju kampanje koja je dosad prikupila gotovo 62.000 dolara.
Knjižnica u Glini dobila micro:bitove
Prvi projekti krenuli su u u knjižnicama u Sisku i Bjelovaru, a projekt se dosad proširio na cijelu Hrvatsku. Na posuđenim micro:bitovima u knjižnicama se djeca i odrasli upoznaju s osnovama programiranja. U projekt se uključio i Rotary Klub Zagreb Centar koji, nakon donacije knjižnici u Glini, donira 30 micro:bitova i Knjižnici Grada Zagreba, 10 za radionice i 20 namijenjenih za posudbu djeci i odraslima.