Obitelj Jelušić za uređenje interijera, točnije zidova svoje niskoenergetske kuće angažirala Anitu Genc, mladu i poznatu umjetnicu koja se bavi oslikavanjem zidova
Kakvu energiju možete stvoriti u prostoru ličenjem zidova
Zidovi u niskoenergetskoj kući obitelji Jelušić su oličeni. Ostat će prazni dok se obitelj ne useli i saživi s prostorom, a onda će dio svoje osobnosti preslikati na zidove. Uređenje zidova, naravno, nema nikakve veze s energetskom učinkovitošću, ali ima veze s energijom kakvu možete stvoriti u prostoru nekom slikom, porukom ili motivom. Jelušići su na internetu i raznim časopisima za uređenje interijera prikupili mnoge ideje o uređenju zidova, a za konačnu odluku posavjetovat će se s Anitom Genc, mladom, poznatom umjetnicom koja se bavi oslikavanjem zidova.
Njeno istrenirano oko procijenit će što najbolje pristaje u nekoj prostoriji obzirom na boje namještaja, osvjetljenje, namjenu prostorije, i najvažnije, kakav osjećaj će buditi u onima koji će te zidove gledati. Jer, kako kaže Anita, ono što nas okružuje utječe na naše raspoloženje, budi sjećanja, motivira nas, stoga moramo biti pažljivi kakvim sadržajem se okružujemo. Zidovi su najveća slobodna površina u prostoriji pa su time predstavljaju najveći pano za poruke koje u nama bude pozitivan osjećaj.
Premda su Jelušići prikupili mnoge ideje, njihova odluka još uvijek nije konačna. Možda i bolje, jer Anitini prijedlozi zasigurno će raspiriti maštu i otkriti brojne mogućnosti kojih se do sada nisu ni sjetili. Primjerice, na zidu može stajati jednostavna slika, obrisi velegrada ili omiljeni citat, a mogu se protezati note "njihove" pjesme, prizor s ulice grada kojeg u mislima rado posjećuju, arhitektura kojoj se dive ili reprodukcija djela omiljenog slikara. I prije nego Anita zajedničku ideju valjkom i kistom prenese na zid, Jelušići će na zaslonu računala moći vidjeti kako se oslikani zid uklapa u prostor. Naime, Anita je spoj tradicionalne umjetnice i gadget freaka. Koristi sve prednosti moderne tehnologije kako bi ideju koju ima u glavi prije nanošenja na zid mogla predočiti klijentima, jer je svjesna da se slika u njenoj glavi može znatno razlikovati od one koju imaju klijenti. Razne aplikacije kojima se vješto služi, pomažu joj da premosti taj komunikacijski jaz između sebe i klijenta.
Renati Jelušić je rad Anite Genc otprije poznat. Zidove koji komuniciraju vidjela je u raznim poslovnim zgradama, kafićima, restoranima, a sigurna je da njihovi najbliži susjedi imaju barem jedan zid u stanu koji je oslikala Anita. Ponekad ih prepozna tek kad ih ponosni vlasnici podijele na Facebooku ili drugim socijalnim mrežama. Posebno joj je simpatično što je Anita tek koju godinu starija od njihove najstarije kćeri, pa ju veseli što će taj mladenački stil i strast prema pozitivnoj vizualnoj komunikaciji prenijeti i na njihove zidove. U fotogaleriji pogledajte neke Anitine prijedloge.