Ja sam gradio NEK pored velike gorice. Zavlačili su me sa građevinskom dozvolom do boli, a na kraju sam tjednima čekao da platim komunalnu i vodnu naknadu. plat
io sam puni iznos i još sam ja trebao biti sretan što oni hoće primiti novac. A tada (zahtjev predan krajem 2006 ili početkom 2007, krajem 2008 konačno dozvola nakon mnogo natezanja sa lijenom, ali doslovno lijenom i korumpiranom administracijom) nije bilo niti govora da bih mogao imati neke benefite zbog gradnje niskoenergetske kuće. Svi su mi se smijali i podsmjehivali se jer koristim plinobeton, ali ugodno je živjeti u takvoj kući. Još nemam fasade jer nemam love više, a da sam dobio neki popust pri plačanju doprinosa, i fasad bi bila postavljena (naravno rad u vlastitoj režiji). E to je istina o niskoenergetskoj gradnji u HR.
Prikaži još ↓
Dk
Deaktivirani korisnik
08.11.2012.
Odustani
Europa svojim propisima pokusava dvije stvari.
1.Smanjiti energetsku ovisnost o nafti i plinu,a 2 . Smanjenje energetske ovisnosti iskljucivo ovisi o visokoj te
hnologiji koju posjeduju pojedine clanice i time zaposljavaju
ogromno ljudstvo i jos im ga fali.
Jer ako si primjetio posljednjih godina gradevina i materijali za gradnju upravo dolaze iz tehnoloski razvijenih zemalja i oni sebi svugdje stvaraju trziste od hrvatske preko ukrajne poljske (nogometno prvenstvo itd itd.)
Prikaži još ↓
Ca
Capafiori
08.11.2012.
Odustani
Hmmmm..... zapela mi je "u oku" rečenica: Europa ima vrlo ambiciozan i rigorozan plan 20-20-20, odnosno 20% smanjiti potrošnju energije, 20% smanjiti emisije CO
2, 20%......, a Vlada tj. R.Čačić planira našim novcem izgraditi TE na ugljen, pa me zanima kakav je to Europski plan u kojem stoji gradnja TE na ugljen i čime bi se postiglo 20% smanjenje CO2? U ovakvim gradnjama nema energetski učinkovite gradnje, nego basnoslovnih financijskih sredstava, projekata, projektanata, a ako se takvim projektom smatra građevina na Krku, izgrađena ne bivšem deponiju smeća, a koja će donijeti puno novca, ali i puno problema kad krene orkanska bura i jugo, što me samo navodi na pomisao da ćemo još nekoliko desetljeća biti izviđači, a tek tada postajati pioniri u energetski učinkovitoj gradnji, o kojoj "struka" još uvijek jako malo zna, ili bolje rečeno, tek uči.
Prikaži još ↓
Svaki korisnik koji želi komentirati članke obvezan je prethodno se upoznati s Pravilima komentiranja na web portalu 24sata te sa zabranama propisanim stavkom 2. članka 94. Zakona .
Svaki korisnik koji želi komentirati članke obvezan je prethodno se upoznati s Pravilima komentiranja na web portalu 24sata te sa zabranama propisanim stavkom 2. članka 94. Zakona .