Komentari 5

Švicarci traže novo čudo protiv Engleza, a fanatični Turci bez Demirala protiv Nizozemaca

Večeras ćemo saznati koji će biti drugi polufinalni par Europskog prvenstva u Njemačkoj. Engleska i Nizozemska favoriti su za prolazak, ali u nogometu ne pobjeđuju uvijek favoriti...

Nakon što su Španjolska i Francuska izborile polufinale Europskog prvenstva, večeras ćemo saznati tko će činiti drugi polufinalni par. Engleska igra protiv Švicarske (18 sati), a Nizozemska protiv Turske (21 sat).

Orangutan Walter predvidio da će Španjolska pobijediti Njemačku u četvrtfinalu Eura 01:35

"Tri lava" su u osmini finala prošli Slovačku 2-1 nakon produžetaka. Gubili su Englezi od 25. do 95. minute, a onda se ukazao Jude Bellingham i sjajnim škaricama spasio svoju momčad poraza. Svojim je slavljem pretjerao i zaradio suspenziju zbog neprimjerenih gestikulacija, ali može ju odraditi unutar godine dana. Odmah na startu prvog produžetka Kane je zabio za vodstvo Engleza i na koncu pobjedu. Reprezentacija pod vodstvo Garetha Southgatea nikog nije oduševila igrom, ali rezultati ju prate i još su među kandidatima za trofej.

Jude Bellingham File Photo

S druge strane, Švicarska je ostavila jako dobar dojam na dosadašnjem turniru, pobijedila je Mađarsku u skupini i Italiju u osmini finala, a remizirala sa Škotskom i Njemačkom. Protiv "azzurra" u osmini finala pokazali su koliko su jaki i kvalitetni i pobjedom 2-0 izborili četvrtfinale. Engleska je favorit prema kladionicama s koeficijentom 2,30, dok je na pobjedu Švicarske 4,30. Na neriješen rezultat koeficijent je 3.

Nevjerojatni Francuzi: Došli do polufinala Eura bez gola iz igre

U drugom polufinalu Nizozemska će nakon prolaska Rumunjske (3-0) igrati protiv Turske u četvrtfinalu. "Oranje" su završili treći u svojoj skupini, ali ih je ždrijeb "pomazio" i preko Rumunjske i Turske mogu izboriti polufinale. Momčad Ronalda Koemana imala je problema i protiv Rumunja u prvih 15-ak minuta, a onda je majstorija Codyja Gakpa okrenula momentum i povela Nizozemsku prema pobjedi.

Euro 2024 - Round of 16 - Romania v Netherlands

Turska je u skupini završila iza Portugala, a ispred Gruzije i Češke sa šest bodova. U osmini finala su prošli Austriju 2-1 s dva gola Demirala, koji je kontroverznim slavljem gola zaradio suspenziju za današnji četvrtfinale. Nizozemci su favoriti za pobjedu s koeficijentom 1,65, dok je na pobjedu Turske 6,30, a na remi koeficijent 4,30.

FILE PHOTO: Euro 2024 - Round of 16 - Austria v Turkey

Utakmica Engleske i Švicarske igra se u Dusseldorfu, a sudi ju Talijan Daniele Orsato. Nizozemska i Turska igraju u Berlinu, a Francuz Clement Turpin dijelit će pravdu na tom susretu.

Euro za zaborav. Ronaldo još u karijeri nije imao ovakav turnir!