U Hrvatskoj HEP provodi eksperiment na Cresu. Otočanima će prodavati električnu energiju iz fotonaponskih čelija. Otočani nemaju dovoljno električne energije kad dođu turisti pa je HEP odlučila otočanima izgraditi fotonaponsku elektranu. Bolje da neiskorištene pašnjake pretvore u fotonaponska polja pa struju naplaćuje HEP nego da otočani svaki na svom krovu izgradi vlastitu fotonaponsku elektranu i višak prodaje HEP-i. "naša" HEP je genijalna što se tiče "izmišljanja tople vode", gradi vjetroelektrane pored sela kako bi seljacima (tko im je kriv što su seljaci) prodavala električnu energiju, dok u Njemačkoj i drugim kapitalističkim državama seljaci sami grade vjetroelektrane pa prodaju državi višak električne energije. Nismo mi krivi što su drugi krivo učeni i naučeni pa nemaju pojma da je država ta koja mora iskorištavati ljude, a ne da ljudi iskorištavaju državu.
Dk
Deaktivirani korisnik
12.8.2020.
Odustani
kolko košta jedna vjetroelektrana?
Vi
Vito1
13.8.2020.
Odustani
Malo za mještane puno za uhljebe. Dokazano zatvorom "gardonačelnice"Knina. U njemačkoj i drugim državama EU mjesne zajednice kupe vjetroeletranu pa imaju bespla
tnu struju, a viškove prodaju državnoj tvrtki. Na Pagu su uspjeli izgraditi samo njih šest (6) pa kad su pljačkaši vidjeli da im izmiće zarada zabranili su daljnju gradnju preostalih šest, jer bi njih dvanaest odvojilo otok Pag iz sustava zarade HEP-inih uhljeba. Nešto slično su htijeli napraviti na Visu pa im je ministarstvo "dopustilo", ali uz uvjet da polože podmorski kabel do hidroelektrane kod Dubrovnika, ne najkraćim putom preko otoka do obale. Ta jedna vjetroelektrana bi bila dovoljna za cijeli Vis tijekom cijele godine i "isključila" bi HEP-u iz sustava zarade što organizaciji pred sudom osuđenoj za pljačku Hrvatske ne odgovara. Zbog toga i jedino zbog toga u Hrvatskoj nije (bilo) moguće postaviti fotonaposke panele po krovovima uz Jadransku obalu iako imamo najmanje četiri puta veću osunčanost od Skandinavije gdje svuda postavljaju fotonaposnske panele kako bi smanjili potrošnju fosilnih goriva. Vjetroelektrane tamo čak postavljaju i u more/ocean najmanje trideset (30) godina. Zato pitati "koliko košta" je čista pokvarena retorika koju koriste uhljebi i podrživači organizacije pred sudom osuđene za pljačku Hrvatske. "Jedina" pogodnost za HRvatice i Hrvate je što smo anektirani u EU pa sad nije zabranjeno, ali je birokratski ograničeno postavljanje fotonaposnskih panela na privatne građevine.
Prikaži još ↓
Svaki korisnik koji želi komentirati članke obvezan je prethodno se upoznati s Pravilima komentiranja na web portalu 24sata te sa zabranama propisanim stavkom 2. članka 94. Zakona .