Sutkinja Ivana Domić, bivša predsjednica supetarskog suda, poznata je po tome što je od 1995. do 2004. donosila niz presuda prema kojima su Bračanima oduzeta zemljišta vrijedna 75 milijuna kuna
Sutkinja Domić u jednom danu dodijelila Kuščeviću 4 parcele!?
Ministar uprave Lovro Kuščević stekao je, doznaje Index.hr, čak šest velikih parcela u Nerežišćima na Braču za svega 50 tisuća kuna.
Od tih šest, četiri je stekao u jednom danu u studenom 2003. presudom kontroverzne sutkinje Ivane Domić. Među njima je i parcela na kojoj je sagrađena i vila koju Kuščevići iznajmljuju preko booking.coma za više od 16 tisuća kuna na tjedan u špici sezone.
A da stvar bude još nepovoljnija po Kušćevića, čini se da je obitelj Kuščević - točnije - ministrova supruga Zorana - u prosincu 2008. kupila teren od 2952 metra kvadratna od jednog Zagrepčanina za 20.000 kuna, odnosno svega šest eura po kvadratu (manje od eura!) dok je teren površine 804 četvorna metra od danas pokojnog Nerežiščanina platila 30.000 kuna, odnosno 37 kuna po kvadratu.
Prema podacima dostupnim na stranicama općine Nerežišća, javlja Index, u toj zoni nije bila dopuštena gradnja sve do 2015.
A to je bila posljednja godina načelničkog mandata Lovre Kuščevića u Nerežišćima.
Lani u ožujku Zorana Kuščević prodaje 1951 kvadratni metar te zemlje za čak 300 tisuća eura zagrebačkoj tvrtki koja tamo počinje gradnju vila s bazenima. Što će reći da je gospoda Kuščević za zemlju dobila 102 eura po kvadratu.
Sutkinja Ivana Domić, bivša predsjednica supetarskog suda poznata je po tome što je od 1995. do 2004. donosila niz presuda prema kojima su Bračanima oduzeta zemljišta vrijedna 75 milijuna kuna Zbog toga joj se godinama sudilo.
Dvaput je oslobođena da bi Vrhovni sud u prosincu prošle godine ukinuo oslobađajuću presudu i vratio predmet šibenskom sudu. Odlučila je da Kuščevićima pripadaju četiri parcele "zbog izostanaka" tuženih klijenata.
Naime, kako je pojasnio Index, kako zemljišne knjige desetljećima nisu uredno vođene, u njima su, umjesto dugogodišnjih korisnika zemljišta, kao vlasnici bili upisani umrli ili odavno iseljeni ljudi.
Ako bi se željeli uknjižiti, stvarni korisnici zemljišta morali bi tužiti osobe upisane u zemljišnim knjigama i u postupku dokazati da zaista obrađuju ili na drugi način vode brigu o zemljišnoj čestici.
Sud bi uknjiženim vlasnicima postavio odvjetnike po službenoj dužnosti, a kako se tuženi vlasnici ne bi pojavljivali - mnogi od njih uopće nisu ni znali da im se sudi jer su obavijesti o postupcima i presudama u pravilu objavljivane samo na oglasnim pločama sudova - suci bi čestice knjižili na tužitelje. Kuščević je te 2003. u jednom danu dobio četiri parcele nakon što je tužio dvije obitelji čiji se članovi nisu pojavili na ročištu.
Pokretanje videa...