Komentari 5

Sudačka komisija izdvojila dvije situacije: Bez grešaka sudaca

Lokomotiva je u sedmoj minuti sudačke nadoknade dobila penal nakon što je Sigur srušio suparnika, a nije bilo upitnika je li sudac Dario Bel trebao pokazati na bijelu točku

Nakon što su se u prvom kolu vukli neki 'repovi' zbog sudačkih odluka, Sudačka komisija objavila je analizu drugog kola. Ovaj put su imali mnogo lakši posao te su istaknuli dvije situacije koje donosimo u nastavku, ali su suci odradili dobar posao.

Sudačka komisija: Penal protiv Dinama neprihvatljiva odluka

Situacija br. 1: Istra 1961 - Gorica (67. minuta); situacija za kazneni udarac, intervencija VAR-a

U kaznenom prostoru, gostujući branič udario je lijevu nogu napadača bez mogućnosti igranja loptom. S obzirom da branič niti u jednom trenutku nije igrao loptom niti ju je dodirnuo, sudac koji je bio u dobroj poziciji trebao je dosuditi kazneni udarac. Prema našim smjernicama, VAR je intervenirao i predložio sucu pregled incidenta. Nakon kratkog pregleda, sudac je ispravno dosudio kazneni udarac.

Situacija br. 2: Lokomotiva - Hajduk (90+7. minuta), situacija za kazneni udarac

Tijekom domaćeg napada u gostujućem kaznenom prostoru, branič je jasno rukama gurnuo svog suparnika i sapleo ga. Sudac koji je bio u savršenoj poziciji odmah je donio odluku o kaznenom udarcu i pokazao žuti karton. Sudačka komisija slaže se s ovom odlukom.