Zadar pao u drami! Beogradski Partizan rastužio krcati Višnjik

20

Zadrani su dvije minute prije kraja imali šansu za plus jedan, nisu ju iskoristili, a onda su se mogli i vratiti. Dvadeset sekundi prije kraja Zadar je imao napad za ili pobjedu ili produžetke. Ni to nije prošlo

Košarkaši Zadra nisu uspjeli na svom parketu iznenaditi Partizan u ogledu petog kola regionalne ABA lige, gosti iz Beograda su slavili 75-71 (20-19, 22-12, 12-27, 21-13). Partizan je time ostao stopostotan, bila je ovo njegova peta pobjeda, dok je Zadar sada na omjeru 1-4.

Zadar:  Susret 5. kola ABA lige između Zadra i Partizana

Nakon izjednačene prve četvrtine i 20-19 Partizana, gostujući sastav se odvojio tijekom druge dionice. Zadar je odmor dočekao uz zaostatak 31-42, ali nije klonuo duhom.

Sjajno su Zadrani odradili treću četvrtinu koju su dobili 27-12 i time poveli 58-54. Bila je to najava velike i neizvjesne borbe u posljednjih deset minuta u kojima je veći dio u vodstvu proveo Partizan. No, uporni Zadar je prijetio, a Gegić je dvije minute i 40 sekundi prije kraja pogodio za vodstvo 69-68 hrvatskog prvaka.

Završnicu je Partizan dočekao uz minimalnu prednost, ali šansu je Zadar imao. Deset sekundi prije kraja, kod 73-71 za Partizan, Mazalin je imao dva slobodna bacanja, ali je oba promašio čime se rasprsnula zadarska šansa.

Vladimir Mihailović je odigrao odličnu utakmicu za Zadar, postigao je 29 poena. Amar Gegić je ubacio 14 uz pet skokova, dok je Lovro Mazalin dodao sedam poena uz po četiri skoka i četiri asistencije. Najbolji igrač Partizana bio je Isaac Bonga sa 16 koševa i pet skokova.

Vodeći Partizan ima omjer 5-0, dok uz utakmicu manje Budućnost ima 4-0. Četiri pobjede i jedan poraz imaju Mega i Dubai. Split je na omjeru 2-3, dok Zadar i Cibona imaju po jednu pobjedu i četiri poraza.