Komentari 264

Šveđani preokrenuli na Rujevici, tri puta pucali, a zabili dva gola

5

Nakon što su odlično krenuli u utakmicu i poveli golom Vučkića, Riječani nisu nastavili u istom ritmu. Primili su dva gola, a Šveđani su se 'istaknuli' neprimjerenim ponašanjem prema publici i protivniku

Nogometaši Rijeke u prvoj su utakmici 2. pretkola Konferencijske lige izgubili na svom terenu od švedskog Djurgardena sa 1-2 (1-1). Utakmica je dobro počela za hrvatskog predstavnika koji je poveo golom Harisa Vučkića (13), no vodeći sastav švedskog prvenstva je preokrenuo rezultat preko Hampusa Finndella (38) i Victora Edvardssena (54).

Rijeka treba čudo u Stockholmu, Djurgarden sad - zna da je bolji

Rijeka je do prednosti stigla uz veliku dozu sreće, Ampem je nakon prodora po desnom krilu uputio netočno dodavanje prema dvojici gostujućih obrambenih igrača, ali oni su se spetljali, lopta se od njihovih nogu odbila u kazneni prostor gdje ju je prihvatio Vučkić te snažnim i preciznim udarcem sa 12-13 metara zatresao mrežu.

Prva utakmica 2. pretkola UEFA Konferencijske lige HNK Rijeka - Djurgardens

No, taj pogodak nije bio poticajan za Rijeku, upravo suprotno. Gosti su se nametnuli na travnjaku, bivali sve opasniji te u 38. minuti stigli i do poravnanja. Odlični Edvardssen se ubacio na desni bok, poslao povratnu loptu na 10 metara gdje je natrčao Finndell i preciznim udarcem svladao Labrovića.

VIDEO Vučkić poslao dvojicu 'po burek' za erupciju na Rujevici, Šveđani preokrenuli i utišali je

Potpuni preokret uslijedio je u 54. minuti kada je domaći sastav olako izgubio loptu na sredini terena, a gosti su izveli brzi protunapad. Asoro je u Rijekinom kaznenom prostoru pronašao Edvardssena, a ovaj je nakon asistencije u prvom dijelu upisao i pogodak u nastavku.

Do kraja susreta Rijeka je nastojala stići do pozitivnog rezultata pred uzvrat u Stockholmu koji je na rasporedu za tjedan dana, ali čvrsti sastav Djurgardena lakoćom je otklanjao sve neugodne situacije pred svojim golom.

Live
PRETKOLO KONFERENCIJSKE LIGE 20.30 , RUJEVICA, RIJEKA
Rijeka
13' Vučkić
1 : 2
Djurgarden
38' Finndell, 54' Edvardsen
Sortiranje događaja
KRAJ

Težak će posao imati Riječani u Švedskoj, izgubiili su na Rujevici.

90'+3'

Žuti karton je nakon udaranja kopačkom u lice Selahija dobio Andersson.

90' NADOKNADA

Četvrti je sudac pokazao šest minuta nadoknade, a golmana gostiju odmah je uhvatio grč.

83'

U međuvremenu su u igru ušli Halilović i Hodža umjesto Alvareza i Smolčića, a Alen je već izveo slobodni udarac.