VIDEO Šokantno otvaranje Eura! Pogledajte kako je Hrvatska primila tri gola od Španjolske | 24sata

Komentari 54

Hrvatska je preležerno ušla u susret sa Španjolskom pa primila čak tri gola u prvom poluvremenu. 'Furija' je neumoljivo trpala, a naši brojni navijači u Berlinu nisu mogli vjerovati što gledaju

Hrvatska nogometna reprezentacija je na otvaranju Europskog prvenstva u Njemačkoj izgubila od Španjolske 0-3. Stari rivali s kojima se itekako poznajemo bolje su ušli u utakmicu pa već u prvom poluvremenu izgradili veliku prednost.

POGLEDAJTE VIDEO:

Berlin: Najveća hrvatska zastava prvi put razvijena u punom opsegu 02:29

"Vatreni" su ležernije otvorili susret, govor tijela je jasno pokazivao da je Španjolska nabrijanija i da će biti problema ako se brzo ne uozbiljimo. 'Furija' je nekoliko puta dobro stigla pred gol Dominika Livakovića i, nažalost, u 29. minuti povela. Naša obrana je zaspala, Alvaro Morata je istrčao kontru i nije imao težak zadatak. Čak i sjajni Livi nije mogao ništa, napadač Španjolske odabrao je pravu stranu i loptu poslao iza njegovih leđa.

A samo tri minute kasnije - potpuni šok! Sada je Fabian Ruiz odradio cijeli posao pa se slalomom prvo riješio Modrića, potom i Brozovića, te pogodio za brzih 2-0.

Skupili smo glave, držali se i na ta dva gola zaostatka misleći da ćemo uspjeti dočekati poluvrijeme kako bi se u potpunosti sabrali. A onda novi udarac. Desetak sekundi prije kraja prvog dijela eto Španjolaca na 3-0. Yamal je ubacio i pronašao Carvajala, koji je pobjegao našoj obrani pa lako pogodio i treći u hrvatskoj mreži...

Hrvatska je 80. minuti imala šansu smanjiti iz penala, ali Simon je obranio udarac Brune Petkovića. Napadač Dinama zabio je iz popravnog pokušaja, no suci su nakon pregleda VAR snimke označili prerano utrčavanje naših igrača u kazneni prostor i pogodak poništili.