VIDEO Prije tri godine na ovom stadionu je doživio infarkt, a sada je tamo zabio strašan gol | 24sata

Christian Eriksen zabio je sjajan gol za pobjedu Danske u prijateljskoj utakmici protiv Švedske. Na istom stadionu, Parken, gdje se odigrao pripremni susret, igraču Manchester Uniteda je prije tri godine stalo srce

U srijedu su odigrane nove prijateljske nogometne utakmice, a istaknuo se napadač norveške reprezentacije Erling Haaland koji je postigao tri gola u pobjedi 3-0 protiv Kosova. U Oslu je Norveška ostvarila uvjerljivu pobjedu, a napadač Manchester Cityja se poigravao sa suparničkom obranom. Na njegovu žalost, ali i mnogih nogometnih zaljubljenika, još će jedno veliko natjecanje, skorašnji EURO u Njemačkoj, proći bez Haalanda.

POGLEDAJTE VIDEO:

Liječnik koji je spasio Eriksena 01:19

Danska je na Parken stadionu u Kopenhagenu pobijedila Švedsku 2-1 golom Eriksena u 86. minuti. Prethodno su na samom početku utakmice postignuti pogoci na obje strane. Hojbjerg je doveo Dansku u vodstvo u drugoj minuti, dok je u devetoj izjednačio Isak. Upravo je na Parkenu Christian Eriksen šokantno pao na travnjak zbog srčanog udara na prošlom Euru, a stravične scene su obišle svijet. Eriksen se u međuvremenu uspješno vratio nogometu, a sada je tjedan dana prije treće godišnjice na istom stadionu imao priliku postići gol za pobjedu. Suparnici Danske u skupini B na Europskom prvenstvu su Engleska, Slovenija i Srbija, dok se Švedska nije plasirala na prvenstvo. Eriksenov gol pogledajte OVDJE.

VIDEO Modrić sletio privatnim avionom na Krk: 'Radnici su ga molili fotku, nikoga nije odbio'
Euro 2024.: Raspored i rezultati utakmica, tko ide na koga?

U Wiener Neustadtu Slovačka je lakoćom svladala San Marino s 4-0. Golove su dali Rigo u osmoj, Suslov u 10., Harasllin u 36. te Strelec u 58. minuti. Slovačka će na Euru igrati u skupini s Belgijom, Ukrajinom i Rumunjskom.