Komentari 20

VIDEO Pogledajte kako je Istra povela i ekspresno se vratila u vodstvo nakon gola Ademija

Mateo Lisica silovito je pucao s ruba kaznenog prostora i zabio u 43. minuti za vodstvo Istre. Dinamo je izjednačio preko Arijana Ademija u 52., da bi u sljedećem napadu Istra se vratila u vodstvo

Istra je u 10. kolu HNL-a na Aldo Drosini ugostila Dinamo. Iako mnogi navijači "modrih" ovaj susret vide kao samo uvod u ono što slijedi u Ligi prvaka (susret s RedBull Salzburgom), momčad Paola Tramezzanija odmah je na početku pokazala da će biti tvrd orah.

Pred sam kraj prvog poluvremena, u kojem se Dinamo mučio i nije stvorio niti jednu veliku priliku, šokirao ih je Mateo Lisica. On je u 43. minuti dočekao loptu koju mu je nehotično proslijedio Marcel Heister. Krilni napadač Istre nije dvojio te je odmah desnom nogom, s ruba kaznenog prostora, pucao.

VIDEO Razigrani Osijek razbio Šibenik u drugom poluvremenu. Pogledajte veliki preokret...
Domaće je domaće! Kod Osijeka opet najbolji HNL proizvodi, a islužene zvijezde su podbacile

Njegov udarac prošao je kroz noge Ronelu Pierreu-Gabrielu, a Danijel Zagorac na golu nije se ni pomaknuo i tako je Istra povela 1-0.

Dinamo se vratio u igru u 52. minuti. Luka Stojković je odlično s distance ubaci u šesnaesterac, a njegovu loptu glavom je prenio Petar Sučić. Kada je to očistila obrana Istre, na odbijenoj lopti ponovo se našao Sučić koji ovog puta teledirigirano pronalazi kapetana Arijana Ademija čiji udarac je neobranjiv za Lovru Majkića.

No slavlje "modrih" bilo je kratkog vijeka. Odmah u sljedećem napadu Istra se vraća u vodstvo. Beyatt Lekwiry napravio je dar-mar među tri igrača Dinama i poslao dubinsku loptu prema Giorgiju Gagui. On je nakratko zadržao loptu, tek toliko da se Beyatt uspije priključiti, potom je odigrao povratno a Mauritanac iz mat situacije ne griješi i pogađa za 2-1.

Konačni rezultat na utakmici postavio je Sandro Kulenović i penala koji je u 80. minuti izborio Bruno Petković. Najbolji strijelac Dinama bio je siguran realizator i loptu je poslao u jednu, a golmana u drugu stranu.