VIDEO Pogledajte dramu penala koja je Sloveniju izbacila s Eura. Costa joj uništio san o prolasku | 24sata

Komentari 37

Da je Benjamin Šeško zabio u 115. minuti, druga pjesma bi se pjevala... Ovako, Sloveniji najveći uspjeh na Eurima ostaje plasman u osminu finala. A bila je tako blizu novog povijesnog pothvata

Portugalska nogometna reprezentacija šesti je putnik u četvrtfinale Europskog prvenstva. Portugalci su u dramatičnoj utakmici protiv Slovenije u Frankfurtu slavili tek boljim izvođenjem kaznenih udaraca (3-0) kada se istaknuo golman Diogo Costa koji je obranio sva tri penala Slovencima.

Nekoliko stotina navijača na kiši u centru Ljubljane gleda utakmicu 01:48

Modrić zahvaljuje Ronaldu na promašenom penalu

Nakon 90 minuta i susreta u kojem nije bilo previše akcije, u kojem je Portugal jalovo napadao, a Slovenija se sjajno branila, otišli su u produžetke. Kao grom iz vedra neba Portugal je dobio šansu povesti iz penala u 102. minuti kada je Jota prošao kroz sredinu, prošao je nekoliko slovenskih igrača, a Drkušić ga na koncu srušio. Pucao je Cristiano Ronaldo, Jan Oblak mu je obranio. Luka Modrić (38) je, tako, ostao najstariji strijelac na europskim prvenstvima.

Statistika Portugal - Slovenija 3-0 (0-0)

Deset minuta kasnije Benjamin Šeško je promašio priliku zbog koje će Slovenci žaliti. Neki će se zauvijek sjećati ove šanse, kao mi lopte Ivana Rakitića 2008. protiv Turske... Pepe se okliznuo, Šeško je jurnuo u kontru i u situaciji jedan na jedan je promašio. U 115. minuti...

Diogo Costa ušao u povijest

Uslijedilo je raspucavanje. Odluka je na koncu razriješena izvođenjem penala, a junak je postao portugalski vratar Diogo Costa koji je obranio sva tri slovenska penala koje su pucali Josip Iličić, Jure Balkovec i Benjamin Verbič. S druge strane sigurni su bili Ronaldo, Fernandes i Bernardo Silva.

Costa je postao prvi i jedini golman s tri obranjena penala u povijesti europskih prvenstava.