Komentari 3

VIDEO Messi zapucao panenku, Martinez skinuo dva penala i odveo Argentince u polufinale!

10

Argentina je do 90. minute držala vodstvo protiv Ekvadora, a onda je primila gol, lako je mogla i još jedan. Iz penala je najbolji igrač promašio, no ipak se nekako uspjela provući među četiri

Argentinska nogometna reprezentacija prvi je polufinalist Copa Américe. U dramatičnoj utakmici pred 70.000 gledatelja na stadionu NRG u Houstonu aktualni svjetski prvaci pobijedili su Ekvador boljim izvođenjem penala 5-3 (1-1).

messi na klupi 02:42

Lisandro Martínez doveo je "gauče" u vodstvo nakon kornera Alexisa Maca Allistera u 35. minuti, a Enner Valencia pogodio je stativu iz sumnjivo dosuđenog penala u 62. minuti nakon što je Rodriga de Paula lopta iz blizine pogodila u ruku koja mu je bila uz tijelo.

Copa America 2024 - Quarter Final - Argentina v Ecuador

U 91. minuti Ekvador je ipak uspio doći do gola, ubačaj Johna Yeboaha u mrežu je glavom skrenuo Kevin Rodríguez, a Jordy Caicedo iz zaleđa ipak nije ometao golmana, odlučio je VAR. Nije tu bio kraj uzbuđenjima pred golom Argentine jer je nekoliko trenutaka kasnije Caicedo dobio loptu na glavu na pladnju na petercu i uspio promašiti cijeli gol. Mogao je dotući i izbaciti Argentince.

POGLEDAJTE SAŽETAK:

Pristupilo se izvođenju penala (na Copa Américi od 2015. se samo u finalima igraju produžeci), a prvi je šokirao desetke tisuća Argentinaca na stadionu jer je Lionel Messi izveo panenku i pogodio prečku! Ipak, to nije bilo skupo jer je Emiliano Martínez odmah obranio udarce Ángela Mene, a onda i Alana Minde, dok su precizni s druge strane bili Julián Álvarez, Mac Allister, Gonzalo Montiel i Nicolás Otamendi.

Argentina će u polufinalu u utorak od 2 ujutro po hrvatskom vremenu igrati protiv pobjednika dvoboja Venezuela - Kanada koji se igra u petak. S druge su strane ždrijeba parovi Kolumbija - Panama i šlager četvrtfinala Urugvaj - Brazil.